Суспiльство

Міжнародна організація з міграції похвалила Карпачову

6 березня 2012 року в офісі Омбудсмана України Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова та голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфред Профазі підписали довгострокову Угоду про співробітництво.

Як повідомили ForUm’у в прес-службі Омбудсмана, сторони зазначили, що процес глобалізації породив нові суворі виклики, серед яких – масова міграція. Тому ця Угода є надзвичайно важливою для посилення спільних дій у просуванні прав мігрантів, боротьбі з проявами ксенофобії, етнічної та расової нетерпимості, зокрема в рамках підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

На думку Профазі, підписання цієї Угоди є логічним продовженням плідної співпраці МОМ з Уповноваженим з прав людини. Профазі наголосив, що дуже цінує діяльність Карпачової на посаді Омбудсмана України у сфері захисту прав людини, зокрема мігрантів та членів їх родин.

Інформуючи про свою позицію щодо підписання Угоди, Карпачова констатувала, що у світі 200 мільйонів осіб перебувають у статусі мігрантів. В Україні їх налічується майже 7 мільйонів, вони прибули передусім з країн пострадянського простору. Стільки ж українських мігрантів виїхали з Батьківщини переважно до Росії, Німеччини, США, Португалії, Ізраїлю, Чехії, Угорщини та Польщі. Як свідчить моніторинг Омбудсмана України та МОМ, такі проблеми, як неповага до людської гідності, расизм і дискримінація, експлуатація, торгівля людьми, є системними для усіх країн світу, в тому числі для України. Їх розв’язання потребує об’єднаних зусиль міжнародної спільноти.

Карпачова вважає: Україна, попри зазначені проблеми, за підтримки МОМ зробила прорив у сфері управління міграційними процесами. Так, указами Президента України створено Державну міграційну службу України, а також затверджено Концепцію державної міграційної політики. Крім цього, у червні 2011 року Кабінетом Міністрів України затверджено План відповідних заходів на 2011–2015 роки, спрямованих на інтеграцію іноземців та осіб без громадянства, а також наших співвітчизників, які повернулися в Україну. На необхідності здійснення цих кроків неодноразово наголошувала Уповноважений з прав людини.

"Міжнародна організація з міграції була створена 60 років тому для утвердження високих гуманістичних ідеалів: людина сама по собі не може бути нелегалом, права людини не мають кордонів і не повинно бути подвійних стандартів відносно мігрантів", – заявила Карпачова.

На завершення церемонії підписання Угоди відбувся спільний брифінг Карпачової та Профазі.