У лютому 2012 року надходження іноземної валюти від нерезидентів продовжували перевищувати валютні перекази на їхню користь - чистий приплив валюти на рахунки резидентів склав майже 1,8 млрд дол США (в еквіваленті), повідомляється на офіційному сайті НБУ.
У Нацбанку також зазначили, що середньоденний попит на міжбанківському валютному ринку у порівнянні з січнем зменшився за безготівковими операціями на 2,8%, а пропозиція збільшилася на 2,1%, що сприяло зниженню чистого попиту на іноземну валюту більш ніж у два рази. Разом з готівковими операціями попит і пропозиція зменшилися на 13,1% і 0,6% відповідно, а чистий попит - на 36,1%.
Національний банк України протягом місяця здійснював інтервенції як з купівлі, так і з продажу іноземної валюти. Їх негативне сальдо склало 113,4 млн дол США (в еквіваленті). Зазначені обсяги враховують операції з підтримки Національним банком платежів НАК «Нафтогаз України» за її зовнішніми контрактами, що сприяло своєчасній оплаті за імпортований у січні природний газ з одночасним збереженням прогнозованої курсової динаміки гривні.
Станом на 1 березня обсяг міжнародних резервів склав 31048,6 млн дол США (в еквіваленті), що дозволяє фінансувати майбутній імпорт товарів і послуг протягом 3,5 місяця. При цьому Національний банк здійснив платіж з погашення та обслуговування кредиту «Стенд-бай», отриманого від МВФ.
У повідомленні також зазначається, що з початку лютого на міжбанківському валютному ринку України гривня зміцнилася щодо долара США за безготівковими операціями на 0,37% - до 7,9997 грн/дол. США, а за операціями з продажу готівкового долара США - на 0,51% - до 8,0172 грн/дол. США.
Офіційний курс гривні щодо долара США за цей період підвищився на 0,04% - до 7,9867 грн/дол. США, а щодо євро і російського рубля знецінився на 2,59% (10,7453 грн/євро) і на 4,85% (2,7588 грн./10 рублів) відповідно.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом