Головне завдання НБУ у поточному році - це закріпити позитивні тенденції у банківській сфері, які намітилися у 2011 році, і зміцнити довіру до неї. Про це в інтерв'ю ForUm'у заявив заступник голови Національного банку Ігор Соркін.

У першу чергу, необхідно активізувати процес банківського кредитування, передусім, реального сектору економіки. З цією метою у поточному році НБУ вже двічі знижував ставки рефінансування за кредитами овернайт. Цим регулятор дав ринку сигнал до зниження вартості кредитних ресурсів і, відповідно, процентних ставок за кредитами, зазначив Соркін.

На його думку, зниження процентних ставок щодо ресурсів і активізація кредитної діяльності забезпечать зростання рівня прибутковості та прибутковості банківської системи.

«Хоча за підсумками 2011 року банківська система у цілому має збиток у сумі 7,7 млрд грн, що було обумовлене необхідністю формування значних обсягів резервів за кредитами внаслідок кризи, вже останні місяці минулого року і початок нинішнього характеризуються прибутковою діяльністю», - оптимістично оцінив перспективи замголови НБУ. Зокрема, у жовтні банківська сфера отримала прибуток у сумі 500 млн грн, у листопаді - 300 млн грн, у січні - 700 млн грн.

«Думаю, цьому посприяла робота НБУ з кожним із збиткових банків. Це одне із пріоритетних для нас питань», - підкреслив заступник голови Нацбанку.

Друге ключове завдання НБУ, на його думку, полягає у зменшенні обсягу проблемної заборгованості, яка утворилася внаслідок нещодавньої фінансової кризи.

З цією метою Національний банк розробив і погодив з Мінфіном Порядок відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок резервів (постанова правління НБУ №172 від 1 червня 2011 року - Ред). Станом на 1 січня 2012 року обсяг списаної банками безнадійної заборгованості склав 24 млрд грн.

«Таке списання дало можливість банкам знизити навантаження на капітал, поліпшити показники роботи, а у цілому - це сприяє поліпшенню інвестиційного іміджу України», - резюмував Соркін.

Повну версію читайте у рубриці «Інтерв'ю».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

732