За оцінками Національного банку України, частка проблемних (сумнівних і безнадійних) споживчих кредитів у загальному обсязі таких кредитів становить 22,6%. Про це в інтерв'ю ForUm'у повідомив заступник голови Національного банку Ігор Соркін.

«Під час кредитного буму до кризи банки пропонували легкодоступні кредити і активно рекламували споживчу модель «життя у борг». Що ми отримали на виході? Сегмент споживчого кредитування характеризується значно вищим рівнем ризику у порівнянні з іншими видами кредитування», - зазначив він і додав: «За нашими даними, частка проблемних (сумнівних і безнадійних) споживчих кредитів у загальному обсязі таких кредитів становить 22,6%».

За його словами, НБУ вживає необхідних заходів, щоб не допустити відновлення докризової практики, коли зростання обсягів споживчого кредитування проводилося без належної оцінки ризиків таких операцій.

«У 2011 році ми розробили проект превентивних заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків споживчого кредитування. Винесли на обговорення з банками. Реакція була «неоднозначною». Але, на мій погляд, така реакція була цілком очікувана, оскільки у нас як у регулятора завдання - мінімізувати кредитні ризики у системі, у банків - отримати прибуток», - розповів Соркін. Після дискусій з цього приводу багато банків переглянули своє ставлення до таких кредитів, упевнений він.

При цьому представник НБУ вкотре зазначив, що регулятор стежить за ситуацією на ринку споживчого кредитування, і якщо буде необхідність, готовий повернутися до регулювання процесу.


Повну версію читайте у рубриці «Інтерв'ю».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

506