Наразі Національний банк продовжує роботу з перетворення «Родовід банку» в санаційний банк. Про це в інтерв'ю ForUm'у заявив заступник голови НБУ Ігор Соркін.
Зокрема, Нацбанк розробив і зареєстрував у Мін'юсті Положення про порядок реєстрації, видачі ліцензії, регулювання діяльності санаційного банку і нагляду за ним. Це Положення також було погоджено з профільним комітетом Верховної Ради і Кабміном.
«Зараз ми працюємо над механізмами передачі в санаційний банк проблемних активів від рекапіталізованих за участю держави банків («Укргазбанку», банку «Київ»)», - підкреслив Соркін.
Крім того, він зазначив, що завдяки злагодженій роботі уряду і Національного банку була організована виплата коштів вкладникам цього банку, що дозволило знизити соціальну напругу в суспільстві та підвищити довіру до банківської системи в цілому. Так, близько 35% своїх коштів колишні клієнти «Родовід банку» залишили в Ощадбанку, розмістивши їх на депозитах, резюмував представник регулятора.
Нагадаємо, згідно з постановою НБУ № 471 від 23 грудня 2011 р., «завданням санаційного банку є проведення роботи з активами державних банків і банків, у капіталізації яких взяла участь держава, спрямованої на максимізацію надходжень від повернення цих активів». Таким чином, «Родовід» працюватиме з проблемними активами «Ощадбанку», «Укрексімбанку», «Укргазбанку» і банку «Київ».
«Родовід» почне діяти як санаційний банк після видачі йому регулятором відповідної ліцензії, яка одночасно є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій. У постанові зазначається, що на санаційний банк не поширюються вимоги, встановлені НБУ щодо обов'язкових економічних нормативів і лімітів валютної позиції, нормативів обов'язкового резервування коштів на коррахунку банку.
Згідно з текстом ліцензії, санаційному банку буде надано право:
- Розміщувати кошти, в тому числі в іноземній валюті і банківських металах, від свого імені, на власних умовах та на власний ризик;
- Продавати майно, що перейшло у власність санаційного банку на підставі реалізації прав заставодержателя;
- Здійснювати операції з державними цінними паперами, депозитними сертифікатами НБУ;
- Здійснювати торгівлю іноземною валютою на валютному ринку України, операції з готівковою іноземною валютою та ін.
Зазначимо, що Кабмін вирішив створити на базі АТ «Родовід Банк» санаційний банк ще у середині вересня 2011 р. Перед цим НБУ прийняв постанову про припинення тимчасової адміністрації в «Родовід Банку».
У Мінфіні вважають, що «Родовід Банк» має достатній рівень капіталізації, що дозволяє йому виконувати функції санаційного банку без додаткових витрат державних коштів. Рішення уряду про утворення санаційного банку було підтримано Всесвітнім банком і МВФ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом