Протягом останніх років в Україні зменшується відношення державного боргу до ВВП. Про це у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ, заявив директор Генерального економічного департаменту Національного банку України Ігор Шумило, коментуючи ситуацію щодо обслуговування зовнішнього боргу України.

«Ви можете запитати, чому такі високі інфляційні, девальваційні очікування? Чому час від часу звучать такі заяви від аналітиків, журналістів, а у першу чергу від політиків? Насамперед, я б порадив подивитися на заяви цих політиків та аналітиків у минулому, позаминулому роках, коли вони проголошували і дефолт і обвал гривні на кінець літа, на осінь. А тепер знову це роблять», - заявив він.

Шумило також наголосив, що, на жаль, є і зовнішні оцінки щодо України, які не завжди є коректними, не завжди вірно інтерпретують показники. «Я не прикрашаю, а просто хочу звернути увагу на кілька фактів. По-перше, в країну заходить значно більше валюти. Інша справа, що у минулому, позаминулому році, насправді населення і бізнес купували значно більше готівкової валюти, ніж продавали потім банкам, у тому числі і завдяки таким постійним заявам «трапиться дефолт», «трапиться девальвація», - зазначив він.

По-друге, за словами директора гендепартаменту, на сьогоднішній день можна спостерігати ситуацію на ринку «готівки» і на ринку міжбанківському, коли НБУ не виходить з інтервенціями. «Той курс, який визначається, є ринковим. Він визначається безпосередньо попитом і пропозицією», - заявив він.

По-третє, наголосив Шумило, вперше у цьому році, за результатами 2011 року відбулося зменшення негативних показників боргу. «Так, держборг у нас значно виріс. Але це зовсім інші темпи зростання, ніж ті, що були три роки тому. Але якщо дивитися відносно, то держборг скоротився до 36%. І кожен може подивитися і порівняти відношення держборгу України з держборгом інших країн. Це ж має і стосунок до загального державного боргу України, який зменшується по відношенню до ВВП протягом останніх років, і особливо істотно у 2011 році», - зазначив він.

Крім того, директор гендепартаменту заявив, що в Україні істотно поліпшилася ситуація щодо валютної складової, а саме щодо зменшення доларизації кредитів.

Як раніше повідомляв ForUm, державний і гарантований державою борг України станом на 31 грудня 2011 року склав 473 млрд 121 млн 622,49 тис. гривень (59 млрд 215 млн 702,78 тис. доларів), що на 1 млрд 104 тис. 866 , 69 гривні (0,23%) менше, ніж місяцем раніше.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

424