Україна завжди виконує свої боргові зобов'язання вчасно і у строк. Про це у своєму відеозверненні, розміщеному на офіційному сайті НБУ, заявила генеральний директор департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, коментуючи ситуацію щодо обслуговування зовнішнього боргу України.
«Деякі ЗМІ останнім часом активно коментували боргову позицію України і адекватність її фінансових можливостей щодо обслуговування свого зовнішнього боргу. Я хочу прокоментувати зазначену ситуацію і, щоб було розуміння цього процесу, на цифрах навести конкретні коментарі», - зазначила спеціаліст.
«З чого складається боргова позиція України. Це зовнішній борг. Наш зовнішній борг відомий. Він складається з трьох складових: це державний зовнішній борг, банківський зовнішній борг і корпоративний зовнішній борг», - пояснила Щербакова.
За її словами, сумарне відношення банківського зовнішнього боргу до ВВП - всього лише 27%. «Тобто сума не така катастрофічна, яка не дає можливості Україні обслуговувати зовнішній борг. І, напевно, позитивним фактом можна навести приклад, коли з лютого місяця ми почали виплати по першому траншу Stand-by, суму приблизно 575 мільйонів ми виплатили вчасно, у строк», - підкреслила вона.
Щербакова також зазначила, що жодних претензій з боку іноземних інвесторів, зокрема МВФ, Україна отримала. «Цим ми доводимо, що Україна виконує свої зобов'язання завжди вчасно і у строк», - заявила вона.
У той же час гендиректор департаменту також підкреслила, що банківський сегмент зовнішнього боргу має певну тенденцію до більш швидкого повернення коштів. «Це стосується, напевно, в першу чергу, проблем європейської зони. Оскільки сьогодні ті банки, які присутні на українському ринку, в основному європейські. Їхня політика пов'язана з борговою політикою Єврозони. Зрозуміло, що ресурси потрібні. І дійсно, ми за минулий рік констатуємо повернення, заміщення довгих кредитів більш короткими. Але тут не потрібно панікувати. Ця проблема характерна для всіх ринків. Не тільки для українського, а й для європейських. Зокрема, це показують всі боргові розміщення, які роблять європейські країни, які папери вони беруть за термінами, з якою прибутковістю», - заявила вона.
Говорячи про корпоративний сегмент зовнішнього боргу, Щербакова зазначила, що він в Україні обслуговується найкраще. «І якщо виникають якісь проблеми, цей сегмент може найкраще замістити себе. Тобто взяти новий кредит для виплати старого. І найвищий показник фактора заміщення у нас йде завдяки саме корпоративному сектору», - сказала вона.
У той же час, гендиректор департаменту констатувала, що ситуація на ринку у цілому дуже збалансована і спокійна. «Міжбанківський ринок працює у нормальному режимі. Попит і пропозиція десь у межах збалансованості, тобто у нулі. Національний банк на ринок не виходить. Інтервенцій активно не проводить. Готівковий ринок теж знайшов свою тенденцію до заспокоєння, яка почалася з жовтня минулого року. Сьогодні ця тенденція продовжується», - резюмувала Щербакова.
Як раніше повідомляв ForUm, державний і гарантований державою борг України станом на 31 грудня 2011 року склав 473 млрд 121 млн 622,49 тис. гривень (59 млрд 215 млн 702,78 тис. доларів), що на 1 млрд 104 тис. 866 , 69 гривні (0,23%) менше, ніж місяцем раніше.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом