Процес узгодження кандидатів на мажоритарних округах та аналіз інформаційної активності лідерів громадської думки демонструють абсолютну неготовність опозиції консолідуватися не тільки на організаційному рівні, а й на рівні координації ідеологічних заяв, вважає заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький, пише «УРА-Інформ».

«Як тільки політичні партії приступили до практичної підготовки до виборчого процесу на округи, теза про консолідацію опозиції стає все менш вагомою. Лідери опозиційних партій відверто «впадають у ступор», коли починається узгодження єдиного списку кандидатів. Зверніть увагу, єдиними достатньо жорсткими і послідовними опозиційними спікерами залишаються Наталія Королевська і Віталій Кличко, які, за великим рахунком, не є навіть повноцінними членами КОДу. Якщо так справа піде і далі, а ситуація посилиться численними репутаційними скандалами на округах, традиційні опозиційні партії («Батьківщина» і «Фронт змін») будуть поступово здавати свої позиції на користь нових опозиційних проектів - Свободи, УДАРу, партії Королівської», - зазначив експерт.

На думку Голобуцького, ставка опозиції на спільну тезу - звільнення Юлії Тимошенко - може зіграти з нею злий жарт. «Сьогодні і «Батьківщина», і «Фронт змін» намагаються вибудовувати виключно одноосьову кампанію, використовуючи статус Тимошенко як локомотива. При цьому вони і припустити не можуть, що буде з їхньою кампанією, коли фактор Тимошенко з яких-небудь причин втратить свою суспільну значущість і гостроту сприйняття. Адже ні Яценюк, ні Турчинов не ведуть таких локальних компаній з соціальними групами, як Королевська, не експлуатують досить жорстку риторику, яка критично мотивує хоч і вузький, але стабільний електорат, як Тягнибок», - заявив заступник директора АМС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

406