Суспільство готове до переходу країни на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Про це член правління НБУ Віра Ричаківська сказала на «круглому столі» на тему МСФЗ в Україні, передає кореспондент ForUm ’у.
За її словами, відповідний закон прийнятий, і на його впровадження дано дуже короткий термін. «У цьому є і плюси, і мінуси, - продовжила фінансист. - І 2012 рік буде, що називається, організаційним, коли оператори будуть освоювати нові стандарти».
При цьому частина фінансових установ подає звітність за МСФЗ вже за 2011 р., хоча більшість у минулому році вела бухгалтерію традиційно, за стандартами Нацбанку. Виходячи із такої ситуації, фінзвітність за 2011 р. можна подавати за обома цими стандартами, тоді як за поточний рік – уже за МСФЗ, але з розкриттям даних про резерви відповідно до нормативних актів НБУ, що діє на кінець 2012 р. Нова редакція відповідного Положення вже майже затверджена .
«При цьому треба буде розв'язати чимало проблем, пов'язаних з переходом на нові стандарти. І запорука успіху – спільна робота всіх учасників ринку, від держрегуляторів до конкретних підприємств», - впевнена Ричаківська.
Вона додала: на сьогодні методологія бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності у вітчизняних банках майже повністю відповідає вимогам МСФЗ, крім статей формування резервів за фінансовими активами, а також формування резервів під зобов'язання кредитного характеру (фінансові гарантії, поручительства тощо). А основними проблемами освоєння МСФЗ в Україні експерт вважає питання обліку резервів, оцінки активів і зобов'язань, а також «вбудовування» проміжної (квартальної) фінзвітності у нову систему МСФЗ.