Економіка

НБУ: Зростання монетарної бази у 2012 році складе 16%

Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання монетарної бази у 2012 році на рівні до 16%. Про це повідомляє прес-служба Центробанку.

«Урядовий прогноз на 2012 рік дає підстави прогнозувати річні темпи приросту обсягу монетарної бази на рівні до 16%. Відновлення кредитування економіки з одночасним зниженням рівня ризиків фінансової системи, а також збільшення обсягів надання фінансових послуг є одним із головних пріоритетів діяльності НБУ», - йдеться у повідомленні.

У НБУ наголосили, що прогнозна динаміка монетарних показників залежить від зміни основних макроекономічних показників, зокрема, ВВП, інфляції, промислового виробництва, доходів населення.

Нагадаємо, грошова маса в Україні збільшилася у 2011 році на 14,2% - до 682,7 млрд гривень, а обсяг монетарної бази - на 6,3%, до 239,9 млрд гривень, передає «Інтерфакс-Україна».

Щодо кредитування у НБУ зазначили, що сприяти активізації цього процесу будуть такі заходи у монетарній площині, як забезпечення стабільності грошової одиниці України, проведення відповідної процентної політики та належне регулювання ліквідності банківської системи.

У зв'язку з цим у повідомленні наголошується, що у поточному році Нацбанк уже двічі знижував ставки щодо постійно діючих механізмів рефінансування «овернайт» на тлі зниження інфляційних ризиків: обидва рази ставки знижувалися на 0,25 процентних пункти, вийшовши на рівень 8,75% за кредитами під забезпечення державними цінними паперами і 10,75% за кредитами без забезпечення.

Крім того, у НБУ нагадали, що протягом останніх місяців, серед іншого, збільшено обсяг підтримки ліквідності через механізми рефінансування, вивільнена частина коштів обов'язкових резервів із окремого рахунку на кореспондентський рахунок банків, збільшені можливі терміни на проведення операцій прямого РЕПО. Такі кроки, за оцінкою Центробанку, дозволяють банкам значно більш гнучко управляти власною ліквідністю, що має важливе значення при визначенні їхньої кредитної політики.

У НБУ також зазначили, що банківська система країни поступово зазнає позитивних суттєвих змін і повільно долає наслідки кризи. Втім, накопичені у період кризи проблеми, які стримують подальший розвиток банківського сектора, не повністю ліквідовані.

«Головними проблемами у банківській системі на сьогодні є такі: відновлення довіри населення до банківської системи, недостатній рівень кредитування банками реального сектора економіки», - вважають у Нацбанку.

Згідно з повідомленням, подолання цих проблем буде продовжено, зокрема, за рахунок збільшення рівня капіталізації банківського сектора шляхом підвищення нормативів регулятивного капіталу: з 1 січня 2012 року регулятивний капітал українських банків уже повинен бути не менше 120 млрд гривень. При цьому у НБУ нагадали, що у 2011 році власний капітал українських банків зріс майже на 13% - до 155,5 млрд гривень.

Крім того, у Нацбанку чекають подальшої консолідації банків, підвищення якості та кількості банківських послуг, продовження роботи з проблемними активами банківського сектора і вдосконалення роботи кредитно-фінансових установ з управління ризиками.