Вся інфраструктура наших залізниць після реформування залишиться у власності держави. Про це в інтерв'ю інтернет-виданню «Обозреватель» заявив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Сергій Болоболін.
«Поняття «акціонерне товариство», «дочірнє підприємство», «інвестор» чомусь викликають у людей паралелі з приватизацією. Але вся інфраструктура наших залізниць після реформування залишиться у власності держави. Наша держава, де залізничний транспорт відіграє величезну роль для промисловості, ніколи не допустить приватизації інфраструктури. Ніколи не буде приватизована колія, контактна мережа, локомотивний парк. Все, що дозволяє пересувати вагони по території країни, залишиться держвласністю», - підкреслив перший заступник генерального директора Укрзалізниці.
За словами Сергія Болоболіна, в умовах реформування власником створеного акціонерного товариства стане держава, якій буде належати 100% акцій, а приватним компаніям буде забезпечений доступ до залізничної інфраструктури на рівних умовах.
«Приватними будуть вантажні вагони, які вже зараз є у різних підприємств, і ми сподіваємося, що їхня кількість збільшиться. Їх придбання ми заохотимо шляхом нормальної тарифної політики, яка буде вироблена у процесі реформування. Приватний інвестор повинен чітко розуміти що, купуючи вагон, він його окупить, наприклад, за п'ять чи вісім років при терміні служби вагона 26 років. Також ми припускаємо, що на певних умовах в нашу інфраструктуру прийдуть приватні локомотиви. Найбільш прийнятний для нас варіант - придбання локомотивів приватниками і передача їх нам на правах оренди або у лізинг. Також ми не проти створення приватних пасажирських компаній. А якщо хтось захоче працювати у приміському сполученні, то ми теж це допускаємо», - повідомив Болоболін.
Реформа залізничного транспорту дозволить чітко розмежувати регуляторні та господарські обов'язки, які в Україні вже 20 років суміщені. «Зараз Укрзалізниця, будучи органом державного управління, змушена виконувати функції господарського суб'єкта, у тому числі - розподіляти доходи, управляти рухом поїздів. А це ненормальне явище», - зазначив перший заступник генерального директора Укрзалізниці.
Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада має розглянути у другому читанні два законопроекти, які запускають реформування Укрзалізниці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом