Понад 200 людей залишаються заблокованими через сильний снігопад на автомобільній трасі, що зв'язує північ Таджикистану з центром країни.

За даними комітету з надзвичайних ситуацій, люди третю добу проводять в автомобілях. Постраждалі потребують теплих речей і продовольства, повідомляє «ВВС».

Даних про потерпілих поки не надходило.

Ситуація ускладнюється тим, що люди заблоковані далеко від населених пунктів, і тому вони не можуть отримати додаткову допомогу або перечекати негоду.

Крім того, рятувальники повідомляють про загрозу сходу снігових лавин.

«Це високогірна траса. Зараз там застрягли більше сотні машин, - говорить представник таджицького Комітету з надзвичайних ситуацій Оріф Нозімов. - В основному затор складається з вантажних автомобілів, проте серед заблокованих чимало і легкових машин. Основна робота рятувальників зараз спрямована на те, щоб доставити постраждалим їжу й теплі речі.

Таджицькі власті говорять, що на ліквідацію наслідків снігопаду кинуті всі сили.

У районі затору працює важка техніка, яка намагається розчистити дорогу. Ходу рятувальної операції заважає погана видимість, сильний вітер, безперервні опади і загроза сходу снігових лавин.

Високогірна траса завалена снігом і для її розчищення потрібна спеціальна техніка.

Тим часом сильний снігопад триває. Як розповідають рятувальники, місцями важко зрозуміти, де починається узбіччя і закінчується проїжджа частина.

«Видимість нульова. Ми координуємо свої дії, голосно в голос промовляючи все, що робимо. Інакше неможливо. Не видно навіть на відстані метра. Сильна хуртовина. Важко дихати і рухатися. Дуже холодно, але найстрашніше - сильний вітер», - розповів Хабіб Делвохчієв, співробітник рятувальної служби Таджикистану.

Синоптики прогнозують, що погана погода в цьому районі зберігатиметься до кінця тижня.

Основні автомагістралі Таджикистану закриті в результаті рясних снігопадів. Зокрема, значно ускладнене автосполучення центру країни Душанбе зі сходом республіки - Гірським Бадахшаном і Раштською долиною.

Влада попереджає про небезпеку каменепадів, сходження лавин і грязьових потоків.

У найближчі кілька днів водіям рекомендується утриматися від поїздок.

Раніше повідомлялося, що у лютому в Таджикистані встановилася незвично холодна погода, денна температура сягає мінус 15 градусів Цельсія.

Через аномальні морози більша частина Таджикистану практично цілодобово знеструмлена, безперебійно електроенергія подається тільки в таджицьку столицю. При цьому в Душанбе не працює центральна опалювальна система, в більшість міських районів не подається гаряча вода.

Городяни змушені обігрівати свої будинки електричними печами, що призводить до перевантажень в електромережі. Через часті аварії без світла залишаються цілі столичні квартали.

У загальноосвітніх установах країни через сильні холоди були оголошені вимушені канікули.

В останні роки Таджикистан переживає енергетичну кризу, і влада обмежує подачу електроенергії населенню республіки по 7-8 місяців на рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1925