Міністерство фінансів пропонує населенню нові інструменти для інвестування. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході круглого столу «Валютні облігації для населення: переваги та недоліки» заявила директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук.
«Потрібно створити хороший інвестиційний клімат для того, щоб повернути довіру до банківської системи і безпосередньо до інструментів, які вважаються найнадійнішими у світі. Це державні позики. Кожна країна повинна будувати свою політику позик, виходячи із внутрішніх ринків. Тому вперше запропоновано змінити вектор податкової політики України, щоб збільшити позики на внутрішньому ринку проти позик на зовнішньому ринку», - сказала Пахачук.
За її словами, сьогодні поза банківським обігом перебуває майже 150 млрд. грн. та еквівалент 50-80 млрд. доларів США у різних валютах.
Директор Департаменту додала, що Мінфін реалізує валютні облігації з терміном погашення від року до трьох років і з прибутковістю від 9,3% річних до 9,47%, а індексовані (прив'язані до курсу долара) цінні папери - 8, 75% річних.
У той же час, вона зазначила, що на сьогодні існують певні труднощі при покупці фізособами облігацій: недостатня кількість банків, уповноважених на проведення операцій з продажу цих облігацій.
«За законодавством, нічого не стримує фізособу купити облігацію через банки-дилери, яких у нас сьогодні 16. Але процедурно зробити це дуже складно. Тому назріла необхідність змінити законодавство, щоб громадянин міг прийти у будь-яке відділення банку, відкрити рахунок з цінних паперів та дати заявку банку «для придбання цінних паперів на первинному аукціоні Мінфіну з ціною аукціону Мінфіну». Це дасть можливість громадянам безпосередньо бути учасником аукціонів», - вважає Пахарчук.
Також Мінфін запропонував ще один інструмент для інвестування в індексовані папери. «Це другий інструмент, який продається за гривню і обслуговується, тобто відсотки сплачуються теж у гривні. Якщо є можливість вкластися у гривню і захиститися від валютного ризику, щоб не купувати долар, то у нас є цей інструмент», - пояснила Пахачук.
За її словами, найближчим часом ринку будуть запропоновані казначейські зобов'язання.
«Психологічно для широкого кола інвесторів приємно тримати папір у руках. Тут спрацьовує ментальність. Тому у даному разі будемо пропонувати ринку папір у готівковому вигляді на пред'явника для населення», - додала вона.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом