НАТО планує збільшити частку свого фінансування за рахунок європейських країн-членів Альянсу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході круглого столу «Безпека у 21-му столітті: виклики та механізми забезпечення» сказав зі штаб-квартири НАТО у Брюсселі заступник помічника Генсека НАТО з питань нових викликів і загроз Джеймі Шей, говорячи про стратегію розвитку НАТО в умовах економічної кризи.

Шей зазначив, що у найближчому майбутньому НАТО не планує проводити масштабних військових операцій, що, у свою чергу, дозволить зменшити витрати організації до 4-6 млрд дол на рік.

«У силу того, що у найближчому майбутньому не передбачається участь НАТО у масштабних військових операціях, пріоритети Північноатлантичного альянсу змінюватися, зокрема, особливу увагу буде привернуто до країн Близького Сходу», - уточнив він.

Крім того, заступник помічника Генсека розповів про питання, які планується розглянути на Чиказькому саміті НАТО у 2014 році.

Він зазначив, що Альянс планує дотримуватися курсу на зниження витрат на військові операції, а також витрат блоку у цілому.

«Незважаючи на те, що Росія, Китай, Індія збільшують витрати на оборону, США і НАТО планують їх зменшувати», - підкреслив Шей.

Він пояснив, що зниження військових витрат обумовлене економічною кризою, насамперед, у європейських країнах-членах блоку.

Разом з тим, Шей додав, що на Чиказькому саміті буде порушене питання про збільшення європейської частки у фінансуванні НАТО, а також про більш ефективне використання коштів.

«Протягом багатьох років ми часто неефективно витрачали кошти, вкладаючи їх у застарілі потужності. Операція у Лівії показала надмірну залежність блоку від США, які на сьогодні на 75% фінансують Альянс при тому, що ще 10 років тому частка США становила 50%. Тому ми плануємо поступово збільшувати європейську частку фінансування НАТО, адже США є тільки одним із членів альянсу», - пояснив заступник помічника Генсека.

Також Шей зазначив, що якщо для країн НАТО не виникне загроз, пов'язаних з військовими операціями, то планується посилити увагу щодо інших загроз - кіберзлочинності з боку міжнародних терористів.

Нагадаємо, заступник помічника Генсека НАТО Джеймі Шей заявив, що двері НАТО для України відчинені.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

375