Російський «Газпром» може знизити ціни на паливо, яке поставляється на його головний експортний ринок у країни Європейського союзу, до 10 відсотків в обмін на збільшення обсягів закупівель. Про це пише польська газета Parkiet з посиланням на учасника зустрічі у «Газпромі», що пройшла у Москві минулої п'ятниці до Дня інвестора.
«Газпром» поінформував щодо переговорів про зниження ціни на рівні 7%-10%. Воно буде можливе в обмін на збільшення закупівель газу», - повідомив виданню Віталій Крюков, представник інвестиційної компанії IFD Kapital, який брав участь у зустрічі.
За даними газети, керівництво російської компанії на зустрічі поінформувало щодо переговорів про зниження ціни газу з компаніями RWE, Shell Energy Europe, E.ON, Eni, GWH Gashandel, Centrex, EGL, GasTerra, Dong, і польської PGNiG, повідомляє «УНІАН».
Видання нагадало, що російська компанія щорічно проводить таку зустріч з представниками інвестиційних фірм, на якій, зокрема, інформує про свою цінову політику.
За даними видання, у минулому році «Газпром» продав у країни далекого зарубіжжя 150 млрд. кубометрів газу за середньою ціною 384 доларів за тисячу кубометрів.
«Газпром» оцінює, що у поточному році середня ціна виросте до 415 доларів, що дозволить компанії отримати 64 млрд. доларів доходу. Для досягнення цієї мети росіяни розраховують збільшити продажі газу в країнах Європи до близько 154 млрд. кубометрів газу. Тисяча кубометра палива для країн колишнього Радянського Союзу має зрости до 320 доларів, а експорт у цьому напрямі - на 4 млрд до 75 млрд кубометрів газу.
Parkiet нагадав, що у 2011 році італійській компанії Edison, яка щорічно купує у «Газпрому» 2,5 млрд. кубометрів газу, через міжнародний суд у Стокгольмі вдалося домогтися зниження ціни на газ.
«Газпром» змінив контракт, завдяки чому вона щорічно заощадить близько 200 млн. доларів. Позови у Стокгольм також подали німецькі концерни E.ON і RWE», - зазначило видання.
Як повідомляв ForUm, українська влада більше року намагаються змінити підписаний у 2009 році десятирічний газовий контракт з «Газпромом», згідно з яким Україні доводиться платити за російський газ одну із найвищих цін у Європі.
Представники влади заявляли навіть про намір подати до суду на «Газпром», але поки не зробили цього, сподіваючись домовитися.
Нагадаємо, польська державна нафтогазова компанія PGNiG, яка веде переговори з «Газпромом» про зниження ціни на газ з кінця 2010 року, у листопаді минулого року повідомила про початок процедури розгляду спору з російською компанією у Міжнародному арбітражному суді у Стокгольмі.
За неофіційними даними, поляки хочуть отримати від росіян 10% знижки, що дозволить щорічно заощадити країні, яка імпортує близько 10 млрд. кубометрів російського газу, понад 0,5 млрд. доларів.