Правлінням Національного банку України 28 грудня 2011 року було прийнято постанову № 479 (в Міністерстві юстиції України зареєстровано 23.01.2012 № 96/20409), якою внесено зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, повідомляється на офіційному сайті НБУ.
Внесення цих змін обумовлено необхідністю приведення зазначеного нормативно-правового акта у відповідність до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків» від 15.02.2011 № 3024-VI (далі - Закон), а також удосконаленням наглядових підходів до розрахунків окремих економічних нормативів.
Для завершення розпочатих процесів капіталізації постановою № 479 банкам дозволено на період до 01.07.2012 враховувати в капітал оплачені, але не зареєстровані внески в статутний капітал.
Виходячи з норм Закону з 01.01.2013 вводиться новий норматив співвідношення регулятивного капіталу до зобов'язань банку, який є додатковим показником оцінки рівня захисту інтересів кредиторів і вкладників.
З урахуванням досвіду, набутого в післякризовий період, переглянуті умови залучення в капітал субординованого боргу.
З метою підвищення рівня ліквідності банків та забезпечення своєчасного виконання зобов'язань перед вкладниками і кредиторами вдосконалені підходи до розрахунку нормативів ліквідності, які вводяться з 01.07.2012 року.
На виконання вимог Закону внесено зміни до критеріїв визначення пов'язаних осіб (інсайдерів) банків.
Крім того, змінено розрахунок нормативів інвестування та визначено порядок надання банкам дозволу Національного банку України на здійснення інвестицій з урахуванням діючих вимог за розміром регулятивного капіталу.
Розробка нормативних змін здійснювалася за участю банківського співтовариства, включаючи банківські асоціації. До цієї роботи активно підключилася і нещодавно створена Незалежна асоціація банків України.
Упровадження в практику таких змін сприятиме поліпшенню якості регулятивного капіталу, підвищенню стійкості банків до негативних змін на ринку, захисту інтересів вкладників і кредиторів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом