В Ізраїлі почався загальний страйк. Не працюють державні установи та транспорт. Причиною страйку є боротьба за права працівників, найманих через посередника. Федерація профспілок («Гістадрут») вважає, що слід покласти край практиці найму працівників через посередників, або, щонайменше, скоротити це явище у значній мірі. Найняті таким способом люди мають меншу заробітну плату і менш сприятливі умови праці у порівнянні з найнятими безпосередньо. Мінфін стверджує, що у цьому разі різко зростуть витрати роботодавців, і пропонує обмежитися переведенням невеликої частини працівників із цієї категорії у категорію найнятих безпосередньо.

Сьогодні через посередників працюють, за різними оцінками, від 300 до 400 тисяч осіб. Більше половини ізраїльтян, які знайшли роботу за допомогою посередника, вихідці із колишнього СРСР.

З 6 ранку в Ізраїлі не працює пошта, банки, біржі, залізниця, управління водних ресурсів, порти, муніципалітети і регіональні ради. Аеропорт імені Бен-Гуріона страйкував з 6 ранку до полудня, що призвело до скасування близько десятка міжнародних рейсів і затримок у відправленні та прибутті літаків. Страйкує державна служба з працевлаштування та інститут національного страхування, неможливо отримати новий паспорт, посвідчення особи або водійські права. Не прибирається сміття і не стягуються штрафи за неправильну парковку.

Напередодні страйку прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху закликав профспілки скасувати заплановану акцію і заявив, що «можна вирішити проблему працівників посередницьких фірм за допомогою діалогу, не завдаючи шкоди громадянам та економіці країни».

Збиток від страйку фахівці оцінюють у 620 мільйонів доларів на добу.

За матеріалами «Радіо Свобода», «newsru.co.il»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

848