
Велика кількість негативних прогнозів погано впливає на економічні процеси. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» на тему «Загрози світової фінансової системи 2012» заявив президент Міжнародного інституту бізнесу, екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.
«Негативна інформація веде до того, що люди бояться купувати і накопичувати (гроші - Ред.). Звідси і криза», - зазначив він.
На думку експерта, змінити ситуацію на краще може Україна. «Під час Євро-2012 забудуть про економічні проблеми, будуть позитивні емоції, думаю, почнеться і економічне зростання», - заявив Савченко.
Що стосується впливу чергової хвилі кризи на Україну, то, на думку експерта, він буде мінімальним. «Зокрема, тому, що у головних партнерів України – США, РФ, Китаю і Німеччини – фіксується зростання. Наші партнери ростуть, відповідно, і ми теж будемо рости», - підкреслив він.
Крім того, в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у екс-заступник голови НБУ пояснив, чому настільки важливою є позитивна інформація. «Згідно з останніми економічними теоріями, ситуацію роблять не події, а очікування. Ось ми очікуємо дефолт Греції – йде песимізм, ми чекаємо девальвації – йде девальвація, чекаємо інфляції – починається інфляція. І ця теорія довела, що вона абсолютно адекватна. І коли ми поміняємо парадигму нашого мислення з негативної на позитивну, може, буде і перелом. Це називається «теорія раціональних очікувань», - розповів експерт.
Він підкреслив, що у нашій країні багато проектів, які можуть дати додаткову вартість. «Коли до нас приїжджають серйозні банкіри і чиновники із Німеччини, вони кажуть: «Ви як у раю. Куди не інвестуй, головне правильно, – буде прибуток. Наприклад, в енергозбереження можна інвестувати сотні мільярдів і отримати реальний ефект. Це стосується і сільського господарства та інформаційних технологій», - підсумував експерт.
Як повідомляв ForUm, 20 січня стало відомо, що найближчим часом Національний банк може заборонити оприлюднювати необґрунтовані заяви, які завдають шкоди його роботі.