Економіка

Банкіри проти, щоб заставні квартири вилучалися тільки за рішенням суду

Банкіри виступають проти запропонованого депутатами вилучення заставних квартир тільки за рішенням суду. Про це, як передає кореспондент ForUm’ у, вони заявили у ході дебатів на тему: «Зміни правил споживчого кредитування: в інтересах банків чи в інтересах клієнтів?»

Зокрема, йдеться про законопроекти №9593 «Про споживче кредитування» та №9594 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення на фінансових ринках України системи захисту користувачів фінансових послуг». Ці документи спрямовані на посилення контролю над банками в інтересах споживачів їхніх послуг.

Голова правління «Укрсоцбанку» (UniCredit) Борис Тимонькін під час дискусії щодо цих документів нагадав про світову практику вилучення майна: «У США, наприклад, це відбувається за допомогою аукціону. Треба розуміти, у якій країні ми живемо. Якщо ми бюрократизуємо цей процес, то плодимо ціле море посередників. Юристи, нечесні судді – всі на цьому заробляють. Багато клієнтів платять за процес, за адвоката та інші послуги, у результаті боржники на посередників витрачають стільки, що могли б давно половину кредиту віддати».

На його переконання, можна було б ввести законодавчу відстрочку для тих, хто взяв гроші у борг під заставу квартири і не може розплатитися.

«Я згоден дати якийсь термін на моніторинг ситуації, відстрочку у випадку кризи. Якщо людина зовсім не може платити, навіть частину відсотків, ну дати ще якийсь термін, нехай навіть рік. Але якщо ти прийшов у ресторан, поїв, то ти повинен заплатити. А якщо не заплатив, тебе заарештують. І іпотечне кредитування – це такий же бізнес, платити за рахунками доведеться», - пояснив Тимонькін.