Полiтика

Азаров підозрює, що Молдова хоче витіснити українських перевізників з ринку

Україна стурбована практикою затримання представниками молдовських властей і накладень штрафів на українських автоперевізників, які спрямовують свої вантажі у невизнану Придністровську Молдавську Республіку.

Про це сказав прем'єр-міністр Микола Азаров у ході зустрічі з прем'єром Молдови Владом Філатом.

«Українська сторона вкрай занепокоєна ситуацією, в останні роки практикою затримання та накладення митними органами Молдови штрафів на українські транспортні засоби, які здійснюють перевезення вантажів на адресу підприємств Придністровського регіону», - заявив Азаров.

Він підкреслив, що порядок митного оформлення товарів через українсько-молдовський кордон є предметом врегулювання відповідного протоколу між країнами.

«На нашу думку, молдовська сторона повинна віддавати пріоритет нормам міжнародних угод, членом яких вона є», - сказав Азаров, повідомляють «Українські новини».

При цьому прем'єр заявив, що така ситуація може розцінюватися як спроба витіснення українських автоперевізників з ринку

«Сподіваюся, нам вдасться вирішити це питання і уникнути відповідних кроків на адресу молдовських перевізників», - заявив Азаров.

Крім цього, прем'єр нагадав, що між Україною і Молдовою діє міжурядова угода про пункти пропуску через кордон, яка не містить обмежень щодо переміщення товарів і транспортних засобів, розташованих на Придністровській ділянці кордону.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко виступає за усунення перешкод пересуванню товарів, послуг, капіталів і робочої сили між прикордонними регіонами України, Молдови та невизнаної Придністровської Молдавської Республіки.

Одним із проблемних питань, на думку Грищенка, є відновлення транзитного вантажного і пасажирського залізничного сполучення по території Придністров'я.