Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення ліміту легкових автомобілів, що обслуговують органи виконавчої влади» від 26 грудня 2011 р. № 1399 майже вдвічі скорочено ліміт легкових автомобілів центральним і місцевим органам виконавчої влади. Про це ForUm'у повідомили в Департаменті інформації та масових комунікацій секретаріату Кабінету Міністрів України.
Згідно з постановою, легкові автомобілі, що знаходяться на балансі органів виконавчої влади, вивільняються у зв'язку з встановленням ліміту. Вони повинні бути реалізовані у визначеному законодавством порядку, або повинні бути передані на баланс іншій бюджетній установі.
Ухвала забороняє органам виконавчої влади орендувати (наймати) легкові автомобілі понад установлений ліміт. Крім того, протягом двох місяців доручено привести загальну кількість легкових автомобілів відповідно до встановленого ліміту.
Зокрема, для обслуговування центрального апарату Мінфіну і МВС встановлено ліміт у 10 автомобілів, Міноборони - 12, Державної податкової служби - 15.
Для Мінрегіонбуду, Мінекономрозвитку та Мін'юсту встановлено ліміт у 8 автомобілів, Міненерговугілля, МЗС - по 7.
Реалізація прийнятого рішення уряду дозволить скоротити видатки державного бюджету на утримання органів виконавчої влади.
Нагадаємо, у кінці 2011 року неодноразово з'являлася інформація про спроби тих чи інших органів влади купити дорогі автомобілі.
На початку грудня прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Мінекономіки блокувати покупку автомобілів за державні кошти чиновниками і держорганами.
Наприкінці грудня Азаров заявив, що уряд вирішив удвічі скоротити кількість службових автомобілів.
