У Бельгії 30 січня розпочався загальнонаціональний страйк працівників транспорту, спрямований проти заходів жорсткої економії, які почав втілювати у життя бельгійський уряд.

Настільки масштабний страйк проводиться у Бельгії вперше з 1993 року. Він триватиме 24 години. Крім влади Бельгії акція звернена до лідерів країн Євросоюзу, які зустрічаються в понеділок у Брюсселі. У страйку беруть участь залізничники, працівники міського громадського транспорту, а також бельгійці, які працюють в авіакомпаніях. Координують акцію профспілки.

Керівництво авіакомпаній було змушене скасувати або перенести низку рейсів, які прямують через аеропорт Шарлеруа. Швидкісні поїзди Eurostar і Thalys із Лондона і Парижа перестали ходити на території Бельгії, починаючи з вечора неділі, повідомляє «Лента.ру».

Приводом для початку страйку стало скорочення державних витрат на 1,3 мільярда євро, на яке Бельгія пішла за рекомендацією Єврокомісії. Крім того, учасники страйку незадоволені запланованим підвищенням пенсійного віку, за допомогою якого Бельгія сподівається заощадити понад 11 мільярдів євро. При цьому багато бельгійців схвалюють запропоновані урядом антикризові заходи - згідно з даними соціологічних опитувань, загальнонаціональну акцію протесту підтримала лише п'ята частина населення.

Наприкінці 2011 року Єврокомісія опублікувала прогноз, згідно з яким у 2012 році у деяких європейських державах економіка не зростатиме зовсім, а частина країн увійде у рецесію - зокрема, прогнозувалося, що їхній ВВП буде знижуватися протягом як мінімум двох кварталів поспіль.

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі відбудеться саміт Європейського Союзу, головними темами якого стануть шляхи подолання боргової кризи у єврозоні, стимулювання економічного зростання і посилення бюджетної дисципліни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

626