Росія і Японія ще далекі від підписання мирного договору, заявили на спільній прес-конференції у Токіо російський міністр закордонних справ Сергій Лавров і його японський колега Коїтіро Гемба.

При цьому обидва вони підтвердили готовність до продовження діалогу.

Японія ставить умовою підписання мирного договору повернення чотирьох островів Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї - анексованих Радянським Союзом наприкінці Другої світової війни.

Під час переговорів Лаврова з Гембою біля будівлі МЗС Японії пройшла демонстрація, учасники якої вимагали повернення південнокурильських островів, передає «ВВС».

«Розв'язати проблему [Південних Курил] і підписати мирний договір зараз видається більш необхідним, ніж будь-коли. На жаль, наші позиції, як і раніше, різні. Ми сподіваємося усунути ці розбіжності за допомогою діалогу», - заявив після зустрічі Гемба.

Лавров погодився зі своїм японським колегою, закликавши «уникати публічних висловлювань, які могли б ускладнити атмосферу, необхідну для руху вперед».

Глава російського МЗС додав, що Москва зможе прийняти будь-які важливі рішення з цього питання тільки після намічених на 4 березня президентських виборів.

Також міністри підписали угоду про запровадження полегшеного візового режиму між двома країнами, відповідно до якого вводиться система багаторазових віз, чинних протягом трьох років.

Крім того, для отримання ділових віз на термін не більше 90 днів тепер не потрібно буде оформляти запрошення.

Відносини між Росією і Японією загострилися у листопаді 2010 року, коли Курильські острови відвідав президент Дмитро Медведєв. Це був перший візит російського лідера на Курили.

Наото Кан, тодішній прем'єр-міністр Японії, назвав цей візит «гідним жалю».

Зараз у ході візиту Лаврова у Токіо Гемба повідомив, що Японія готова розглянути питання про спільну економічну діяльність на Курильських островах.

«Важливо, щоб це не завдало шкоди нашій юридичній позиції», - додав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

668