На наступний рік податкова міліція визначила сім пріоритетів діяльності. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході оперативної наради податкової міліції заявив перший заступник голови ДПС України, начальник податкової міліції Андрій Головач.

«У нас визначено сім пріоритетів діяльності. По-перше, виявлення податкових злочинів, пов'язаних з використанням сучасних технологій», - сказав він і пояснив, що йдеться про зловживання при використанні електронних грошей на ринку. Торік, за його словами, оборот електронних грошей склав близько 2,5 мільярда гривень. Головач також додав, що, за прогнозами, до 2014 року обсяг електронних грошей на ринку складе 15 мільярдів гривень. У зв'язку з цим, зазначив він, «у Податковій міліції створено підрозділи, які будуть протидіяти кібернетичній злочинності, пов'язаній з несплатою податків».

Другим пріоритетом начальник Податкової міліції назвав контроль надходжень до місцевих бюджетів. «За нашими розрахунками, щорічні втрати держави у цій сфері становлять близько 20 мільярдів», - повідомив він.

Третій пріоритет – спільна співпраця з Національним банком України. «Наше завдання – розробити дієві механізми, щоб унеможливити незаконне виведення в офшор і країни з пільговим оподаткуванням суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності через схеми неліквідних активів, акцій, послуг», - додав Головач.

Глава податкової міліції підкреслив, що щорічно за допомогою таких схем закордон незаконно виводиться до 10 мільярдів доларів США.

Четвертий пріоритет – це контроль над витратами держбюджету. Йдеться про субвенції місцевої влади, про тендерні процедури, контроль за діяльністю державних монополій. «За нашими оцінками, втрати держави за цими напрямами складають до 60 мільярдів гривень на рік», - зазначив Головач.

П'ятий пріоритет діяльності – попередження незаконного формування та відшкодування ПДВ під час експортно-імпортних операцій.

Шостий пріоритет полягає у тому, що Податкова міліція концентруватиме зусилля не на ліквідації конвертаційних центрів, а на виявленні тих структур, які користуються їхніми послугами. «Тільки минулого року держава недоотримала два мільярди гривень податків через діяльність таких центрів», - сказав глава податкової міліції.

Сьомий пріоритет полягає у посиленні контролю за ринком підакцизних товарів. «Цього року передбачено надходження від акцизного податку у сумі 32 мільярди гривень. У той же час ми встановили, що виробники підакцизної продукції декларують сплату акцизів на рівні 28 мільярдів. Це означає, що хтось хоче сховати у тіні чотири мільярди гривень. Я переконаний, що ми змусимо товаришів вийти із тіні », - сказав Головач.

Він уточнив, що йдеться насамперед про виробників алкоголю і торговців нафтопродуктами.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443