Проект нового Кримінально-процесуального кодексу хоча і передбачає збільшення повноважень прокуратури, але виключно в інтересах справи, адже робить конкретного прокурора відповідальним за конкретний результат. Про це повідомив народний депутат України, колишній Генеральний прокурор України Святослав Піскун.
«З одного боку, збільшення повноважень правоохоронців - це не дуже добре, адже повноваження мають бути збалансовані. Однак це з одного боку. З іншого ж, ми вважаємо, що у тій ситуації, коли хтось один повинен відповідати за результат у розслідуванні справи, то краще все-таки, щоб це була прокуратура. Тому що це і наглядовий орган і орган, який має важелі впливу на роботу слідчого», - зазначив парламентарій, повідомляє «УНН».
Зараз, на думку Піскуна, в Україні діє схема, за якою знайти крайніх у тій чи іншій справі неможливо, адже дуже багато спостерігачів, учасників та посередників. «Врешті-решт, ця бюрократична машина призводить до зволікання у розслідуванні», - додав він.
«Сьогодні ж пропонується збудувати ситуацію таким чином, коли у справі є відповідальний за кінцевий результат. Тобто прокурор не просто спостерігає за розслідуванням справи, а він безпосередньо бере участь у розслідуванні у статусі керівника слідчого процесу», - додав Піскун.
Нагадаємо, 12 січня глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін повідомив, що Глава держави Віктор Янукович направив до Верховної Ради проект Кримінально-процесуального кодексу.
