Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія не вважає за потрібне пояснюватися з приводу судна «Чаріот», яке ймовірно доставило до Сирії вантаж зброї для влади. Він заявив, що Росія діє в рамках міжнародного права і не має наміру дотримуватися односторонніх санкцій, введених проти Сирії іншими країнами, передає «ВВС».
Санкції проти Сирії, де власті кілька місяців силою пригнічують виступи опозиції, ввели, зокрема, країни Євросоюзу, а також США.
Судно «Чаріот», що вийшло з Санкт-Петербурга, минулого тижня було затримано на Кіпрі, де місцева владаи виявила на його борту, за неофіційними даними, 60 тонн зброї та боєприпасів. Потім «Чаріот» було відпущено і воно прийшло в сирійський Тартус, де розташована російська військово-морська база.
Лавров одночасно висловився проти постачання зброї сирійської опозиції.
«Відомо, і це ніким не спростовується, що до Сирії надходить зброя для бойовиків-екстремістів, які намагаються використати протестний рух, щоб здійснити силове захоплення влади», - сказав Лавров.
Російський міністр звинуватив США, Францію і Великобританію в тому, що вони закривають очі на злочини з боку збройної опозиції, а також не бажають відмовитися від можливості застосування сили проти Сирії.
Лавров нагадав, що в проекті резолюції Ради Безпеки ООН, запропонованому Росією і підтриманому Китаєм, містяться пункти про невтручання у внутрішні справи Сирії і незастосування сили.
Росія внесла вже два варіанти резолюції РБ ООН щодо Сирії, і обидва були відкинуті Вашингтоном, Парижем і Лондоном, які мають в Раді безпеки право вето. Зараз у Раді Безпеки ООН тривають консультації з приводу третього підготовленого Росією проекту, і він, за припущеннями коментаторів, теж буде відкинутий західними країнами.
Москва, у свою чергу, разом з Китаєм блокує прийняття жорсткішої резолюції, що включає санкції проти Дамаска.
З березня 2011 року в Сирії тривають збройні сутички між армією і опозицією, що вимагає відставки президента Башара Асада.
За цей час, за даними ООН, протистояння забрало життя понад 5 тисяч сирійців, і багато країн, включаючи ЄС, США і Туреччину, ввели санкції проти Дамаска.
Західні країни стверджують, що почасти готовність Москви захищати Дамаск обумовлена її зацікавленістю в постачаннях зброї.
У Сирії майже десять місяців не припиняються антиурядові протести, які почалися у середині березня. Щодня надходять повідомлення про загибель людей - як мирних громадян, так і співробітників силових структур. За даними ООН, загальне число жертв в країні перевищило 5 тисяч людей. Сирійські власті покладають провину за сутички на озброєних бойовиків, які отримують допомогу з прикордонних країн.
Нагадаємо, міністерство закордонних справ Республіки Кіпр підтвердило у середу, що влада острова затримала і потім відпустила судно з Росії, що прямувало до Сирії з «небезпечним вантажем».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом