Національний банк України встановив єдиний розмір регулятивного капіталу, необхідного для здійснення банками всіх операцій, включаючи валютні, на рівні 120 млн грн. Відповідна постанова Правління НБУ (№ 464 від 22.12.2011) знаходиться на реєстрації в Мін'юсті.

Як повідомили в НБУ, протягом останніх двох років між банками і регулятором проводилися регулярні зустрічі з цього питання.

Після того, як Київський апеляційний адміністративний суд залишив у силі постанову НБУ № 273, що зобов'язує банки збільшити регулятивний капітал до 1 січня 2012 року, акціонерами банків протягом 2011 року була проведена масштабна і плідна робота щодо його нарощування. Розуміючи, що регулятивний капітал є основним джерелом покриття ризиків для банків, акціонери банків провели активну роботу щодо збільшення капіталів банків, з метою виконання вимог регулятора.

«У результаті цієї роботи на 1 січня 2012 року тільки 4 банки не встигли завершити процес збільшення регулятивного капіталу до рівня 120 млн грн», - зазначив заступник голови НБУ Ігор Соркін.

Під час конструктивного та фахового діалогу між Нацбанком і створеною у 2011 році Незалежною Асоціацією банків України про встановлення рівних умов роботи на ринку всіх банків, НБУ було прийнято рішення про встановлення єдиної вимоги до розміру регулятивного капіталу в розмірі 120 млн грн для здійснення банками всіх видів банківських операцій.

Що стосується решти чотирьох банків, які не встигли завершити процедуру з нарощування капіталу, то в НБУ зазначили, що з розумінням ставляться до даної ситуації, і з кожним з фінустанов проводиться робота щодо завершення процедури збільшення капіталу.

При цьому в Нацбанку констатували, що на сьогодні всі діючі банки, які виконують вимоги щодо мінімального розміру регулятивного капіталу (120 млн грн), можуть здійснювати весь спектр операцій, які вони мали право здійснювати до 1 січня 2012 року.

Нагадаємо, Нацбанк України своєю постановою № 273 від 6 липня 2010 року зобов'язав банки до 1 січня 2012 року для здійснення нормальної роботи на банківському ринку збільшити розмір регулятивного капіталу до 120 млн. грн. А для отримання права роботи на валютному ринку - до 180 млн. грн. (Постанова НБУ № 281). Банкам, у яких регулятивний капітал нижче вказаного рівня, дозволено було залучати вклади фізичних осіб у межах обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності постанови № 273, тобто на 16 липня 2010 року.

22 лютого 2011 р. Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив скаргу Національного банку України за позовом Асоціації українських банків (АУБ) і залишив у силі постанову № 273 Національного банку України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1855