Зима все таки прийшла в Україну. Але, незважаючи на те, що сніг зарядив ще у вихідні, а метеорологи його спрогнозували і на понеділок 16 січня, столичні комунальні служби не встигли розчистити всі вулиці.

З початком робочого тижня киянам довелося добиратися на роботу крізь замети. Особливо це стосувалося «спальних» районів. Якщо біля під'їздів будинків сніг ще сяк-так розчистили, то на дорогах і тротуарах була суцільна снігова каша. Таку картину з ранку можна було побачити, приміром, на Троєщині, в кінці вулиці Бальзака. ForUm проїхався по інших вулицях Києва й оцінив обстановку.
 

«У неділю вранці діти розбудили будинок радісним криком: «Ура! Зима прийшла». Ви б бачили, скільки малечі висипало на подвір'я! Вони сніг їли, закопувалися в нього, баб ліпили. Гірку біля будинку зробили. Але це дитинство. Мені ж відразу стало моторошно від того, як у понеділок на роботу добиратися, - розповідає Юлія Шубіна. - Побоювання виправдалися. Для комунальників знову сніг у січні, в нашій смузі - несподіванка. Самотні двірники на вул. Курській старанно розчищали сніг. Але хіба можуть кілька жінок з лопатами впоратися з безперервним снігопадом? Кажуть, є якісь маленькі диво-машини, щоб чистити місто. Але я їх не бачила. Хвилююся, як діти додому дійдуть зі школи».
 

Через замети багато жителів віддалених районів спізнилися на роботу. «Знала б, що автобус так повільно їхатиме, вийшла б з дому завчасно, - обурюється киянка Світлана. - Якщо зазвичай я їду з Троєщини на Петрівку 25 хвилин, то сьогодні дорога у мене зайняла майже вдвічі більше часу».
 

«Вранці я вийшов з дому, і виявив на своїй машині п'ятисантиметровий шар снігу. Довелося півгодини прогрівати машину... Лаючись про себе і бігаючи по заметах, я зчищав сніг зі своєї старенької іномарки, - обурюється автолюбитель Олексій С. - Живу я в новобудові, на вулиці Львівській (Святошин), і щомісяця плачу за прибирання прибудинкової території, тому, на щастя, наш двір почистили трактором. Через тягучки і ДТП я запізнився на роботу на тридцять хвилин і викурив дві сигарети. Поблизу офісу не знайшлося вільних паркомісць, тому припаркував свою «ластівку» у замет. З жахом думаю, як я їхатиму додому в годину-пік, скільки дорогоцінного часу може забрати дорога додому, і скільки ще триватиме все це неподобство зі снігом!?».

Не краща ситуація і на Петрівці. Сотні пасажирів, пересідаючи з автобусів на метро, ​​місять ногами снігову рідину.
 

«Зупиніть трохи подалі - тут біля виходу снігова каша», - просить водія пасажирка маршрутки. Втім, шофер робить вигляд, що не чує, і всі люди змушені вистрибувати з салону автобуса прямо в брудні калюжі.
 

У центрі Києва ситуація хоч і краща, але теж далека від ідеальної. На вулиці Еспланадній «самотній» двірник працює лопатою. Каже, що щоб дочистити тротуари, після лопати візьметься за лом.
 

Не розчищена дорога й на вул. Рогнеденській. Люди на зупинці скаржаться, що через це автобуси доводиться чекати на 10-20 хвилин довше звичайного. Крім того, через скидання розчищеного снігу на узбіччя, маршрутки зупиняються за кілька метрів від тротуару. Пасажирам доводиться знову-таки перестрибувати снігову рідину.
 
 

Вул. Шота Руставелі також не було розчищено. Цікаво, що у дворі десятого будинку двірники для підстраховки відразу розвісили попередження про небезпеку падіння бурульок з дахів та балконів.
 

На Майдані роботи з прибирання снігу тривали аж до кінця дня. Двоє комунальників махали лопатами, ще один розкидав піщано-соляну суміш.
 
 

«Уже п'ять відер солі викинув, але це тільки мала частина тієї території, яку потрібно покрити», - повідав працівник Валентин з відром солі в руках.
 

Примітно, що за десять метрів від нього в цей момент посковзнулася і впала киянка у чорній шубі. Комунальники тільки скоса подивилися на неї і мовчки продовжили свою справу.
 

На дорозі біля станції метро «Арсенальна» у понеділок активно працював снігоприбирач. За ним йшли комунальники з лопатами і дочищали те, що машина пропустила.
 

А ось на площі Слави панує радісна атмосфера. Біля школи № 90 на вул. Лаврська, 2, школярі грають у сніжки, хлопчаки закидають ними дівчат. Деякі ганяють м'яча по снігу. Ті, хто звільнився від шкільних занять, осідлали санками місцеві схили.
 
 

«Малий, як тільки побачив за вікном сніг, відразу ж потягнув на гору, - розповідає киянка, мама шестирічного Кирила. - Ми йому цього року купили санки з кермом - нарешті випробували».
 
 
 
 

Тим часом

300 одиниць техніки задіяно в розчищенні доріг

А ось на думку комунальників, головні вулиці столиці всі повністю розчищені від снігу. Про це ForUm’у розповів прес-секретар «Київавтодору» Анатолій Галиновський.

«Проблем з розчищенням столиці не було, оскільки ми чекали опадів, звіряючись з прогнозами. Близько 300 одиниць техніки було задіяно вночі і близько 280 вдень. За його словами упродовж вихідних та першої половини понеділка зауважень щодо руху транспорту на вулицях столиці не було. «Транспорт не зупинявся», - підкреслив він.
 

Галиновський повідомив, що наразі всі основні вулиці столиці розчищені від снігу. «Зараз триває робота на другорядних вулицях, тобто районного значення», - сказав прес-секретар «Київавтодору». Разом з тим, відповідаючи на запитання, чи готове відомство до більш інтенсивної роботи, якщо опади не припиняться протягом тижня, Галиновський зазначив: «Працюватимемо. Ми чергуємо цілодобово».

Кількість травм збільшилася на 50%

Довгоочікуваний і, власне кажучи, перший сніг засипав столицю. У комунальників - перше розчищення вулиць, у людей - перші удари і травми на слизьких дорогах. Скільки киян та гостей столиці вже постраждали через перший сніг, ForUm дізнався у міських травмпунктах.

Медсестра цілодобового травмпункту Міської дитячої лікарні № 2 розповіла, що до них з травмами, отриманими через погіршення погодних умов, поки не зверталися.
 

А у травмпункті Міської лікарні №12 заявили, що кількість постраждалих за вихідні дні збільшилася на 50%. «Кількість травмованих збільшилася на 50%. Учора, приміром, поступили 24 людини. Сьогодні трохи більше», - сказали в лікарні.

«До нас учора поступили чотири людини, в однієї з них - перелом. Сьогодні пішов ще більший потік. Уже поступило шість осіб, серед них - з переломом», - повідомили в травмпункті Шевченківського району Поліклініки № 1.

Як повідомили ForUm'у в травмпункті Української дитячої спеціалізованої лікарні (УДСЛ) «Охматдит», дитячий травматизм збільшився, але це не через сніг: «На 30-40% зросла кількість травм, бо закінчилися канікули. Травми звичайні - руки, ноги».

Висновок. Коли б в Україну не прийшла зима - це завжди несподіванка для комунальних служб і, відповідно, неприємні труднощі для дорослих городян. Сподіватимемося, що сніг і лід надалі приноситимуть дитячу радість всім, а комунальники перестануть «дивуватися» снігу у січні.

Фото Віктора Ковальчука та Сергія Одаренка,

Сергій Одаренко, Леся Лещенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1502