Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявляє, що рівень життя у сучасній Росії вже вищий, ніж у найбільш благополучні роки СРСР. Про це він написав у своїй програмній статті, розміщеній на його передвиборчому сайті www.putin2012.ru

На думку Путіна, тривалість життя у Росії вже вища, ніж у Радянському Союзі у 1990-1991 роках.

Також наголошується, що у порівнянні з 90-ми роками бідність сьогодні у РФ скоротилася більш ніж у 2,5 рази. Практично пішли в минуле «зони застійної бідності», коли у великих містах дієздатні й активні люди не могли знайти роботи або ж їм місяцями не платили зарплату. Більше 80% російських сімей сьогодні має більш високий рівень споживання, ніж середній рівень споживання радянської сім'ї. Забезпеченість побутовою технікою зросла у півтора рази - до рівня розвинених країн. У кожній другій сім'ї є автомобіль - зростання втричі. Значно покращилися і житлові умови. Не тільки середньостатистичний громадянин Росії, але і наші пенсіонери зараз споживають основних продуктів харчування більше, ніж у 1990-му, йдеться у статті Путіна.

За його словами, в Росії за останні 10 років сформувався значний прошарок людей, яких на Заході відносять до середнього класу. Це люди з доходами, які дозволяють в досить широких межах вибирати - витратити або зберегти, що купити і як саме відпочивати. Вони можуть вибирати таку роботу, яка їм подобається, у них є певні накопичення


Путін зазначає, що у 1998-му році середній клас складав від 5% до 10% населення - менше, ніж у пізньому СРСР. Зараз середній клас, за різними оцінками, складає від 20% до 30% населення. Це люди, доходи яких більш ніж втричі перевищують середній заробіток 1990 року, заявив він.

Путін зазначає, що підвищення добробуту у минулому десятилітті відбувалося за рахунок дій держави, у тому числі за рахунок наведення порядку у розподілі природної ренти. «Нафтові доходи ми використовували для зростання доходів населення, для того, щоб витягнути мільйони людей з бідності. А також - щоб мати національні заощадження на випадок криз і катаклізмів. Сьогодні цей потенціал «сировинної економіки» вичерпується, а головне - не має стратегічних перспектив», - упевнений він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

647