Уряд запропонував парламенту розглянути два законопроекти щодо змін у пакет законів, що спрощують механізм відкриття рахунків у банках для нових підприємств. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва.
Коментуючи внесення до Верховної Ради урядових законопроектів «Про внесення змін до деяких законів України про взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (№ 9660) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо постановки на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців »(№ 9661), він заявив, що це черговий логічний крок щодо спрощення процедури відкриття бізнесу в Україні.
Клюєв пояснив, що сьогодні, відповідно до закону про реєстрацію підприємців, державний реєстратор передає органам статистики, податкової служби та Пенсійного фонду України відомості про реєстрацію підприємств. Проте до цих пір діють нормативно-правові акти, якими передбачено при відкритті рахунку в банку надання окремих довідок про постановку підприємства на облік в органах держстатистики, податкової служби та Пенсійного фонду. Іншими словами, банки зобов'язані вимагати такі довідки, а це означає, що підприємці досі змушені звертатися в три інстанції, витрачати зайвий час і гроші, заявив Клюєв.
Він підкреслив, що запропоновані законопроекти повинні реалізувати принцип «єдиного вікна», щоб підприємець подавав для відкриття рахунку в банку тільки виписку з Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб. Пропонується, що у виписці, яку підприємець отримуватиме у державного реєстратора безкоштовно, будуть автоматично вказані дані про постановку підприємства на облік в органах державної статистики, податкової служби та Пенсійного фонду. Усі необхідні дані державний реєстратор повинен отримати самостійно, повідомив він.
«Ми продовжимо скорочувати кількість зайвих довідок і виписок, які підприємці повинні збирати під час спілкування з державою і місцевою владою», - заявив Клюєв.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом