У зв'язку з раптовою кончиною Кім Чен Іра - лідера КНДР і сина вождя північнокорейської революції Кім Ір Сена - весь світ розмірковує, чого чекати від маленької азіатської країни, яка регулярно робить агресивні заяви і володіє атомною зброєю. Відповідь на це питання могли б дати відомості про особу наступника північнокорейського лідера, його третього офіційного сина Кім Чен Уна. Західним ЗМІ вдалося дещо дізнатися про юність нового вождя Північної Кореї, якому на даний момент усього 28 років, від тих, хто з ним вчився.

 
 
У вівторок вранці спадкоємець Кім Чен Іра, він же глава похоронного комітету, попрощався з батьком у ході поминальної церемонії. Його супроводжували високопоставлені члени Трудової партії, чиновники і військові керівники. З цього дня північнокорейські ЗМІ стали ще частіше називати Кім Чен Уна «шановним» і «великим» товаришем. А державне телебачення КНДР тим часом показало кадри з Кімсусанського меморіального палацу, де почалася церемонія прощання з покійним керівником Північної Кореї. На записі видно, що відкрита труна з тілом вождя встановлена на постаменті під скляним куполом. Очікується, що похорони Кім Чен Іра відбудуться 29 грудня. Чи буде він похований у мавзолеї, як і його батько, невідомо.
 
 
З 1998 по 2000 рік Кім Чен Ун навчався у приватній школі у Лібефельді, в окрузі Берн, пише швейцарська газета Die Berzer Zeitung. У цьому елітному навчальному закладі син вождя проживав під ім'ям Ун Пак і видавав себе за сина корейського дипломата. Втім, Кім Чен Ун, як виявилося, не завжди міг стриматися, щоб не похвалитися своїм походженням. Як розповів один із його однокласників, португалець Жоао Міхаелу, одного разу Кім Чен Ун заявив йому, що є сином північно-корейського лідера і спадкоємцем влади. Він додав, що мало знав про «батьків» свого приятеля, хоча хлопчики частенько заходили один до одного у гості. Взагалі, їхня дружба почалася з того, що школярів посадили за одну парту. Потім хлопчаки зійшлися на ґрунті спільних інтересів: обидва любили спорт, грали у баскетбол і дивилися фільми з Джекі Чаном.

Як розповіла Die Berzer Zeitung колишня однокласниця майбутнього правителя КНДР, яка побажала залишитися невідомою, син вождя майже не звертав уваги на дівчат.

 

Деякі політологи вважають, що з приходом північнокорейського спадкоємця серйозних змін у політиці КНДР чекати не доводиться. Так, на думку керівника центру корейських досліджень Інституту Далекого Сходу РАН Олександра Жебіна, нинішнє північнокорейське керівництво досить добре збалансоване і спеціально підібране, щоб надавати наставницьку допомогу молодому вождю.

Втім, аналітики Національного розвідувального управління Республіки Корея не виключають, що смерть Кім Чен Іра призведе до боротьби за владу. Одним із претендентів на роль північно-корейського лідера може виступити керівник адміністративного відділу ТПК, член Держкомітету оборони і зять покійного вождя Чан Сон Тхек. Оцінки південнокорейських експертів засновані на тому, що Кім Чен Уну батько просто не встиг передати достатні повноваження. Дійсно, Кім Чен Ун почав з'являтися на публіці як державний діяч тільки трохи більше року тому. У вересні 2010 року батько назвав молодшого сина наступником, він отримав звання генерала, став заступником голови Центрального військового комітету, день народження Кім Чен Уна - 8 січня - став національним святом. Однак більшість фахівців сумніваються, що молодість і недосвідченість нового вождя, так само як і його західна освіта, дозволяють очікувати ліберальних реформ, скоріше, навпаки.

Нагадаємо, у понеділок, 19 грудня, державне телебачення Північної Кореї повідомило про смерть лідера країни Кім Чен Іра. Йому було 69 років.

За матеріалами «Newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1437