![Новий Рік до нас мчить: Як на Майдані ялинку запалювали](https://for-ua.com/static/images/previews/49/497544-2.jpg)
Багато критики зазнала головна ялинка країни цього року. Як її тільки не називали за конусоподібну форму: і пірамідкою, і ракетою, і ялинкою у панчосі. Міська влада навіть спробувала в останній момент «реформувати» новорічне дерево. Для цього його по діагоналі прикрасили гірляндами і додали світлодіодні екрани. Проте головний об'єкт для глузувань – штучне покриття, прозване у народі ковроліном, так і залишилося. І ось у День святого Миколая, 19 грудня, цю ялинку, хоч і з сорокахвилинним запізненням, але все ж запалили. Побував на святі і ForUm.
Тим часом на Майдані до заявлених 17:00 зібралося близько 10 тисяч осіб. Як завжди при подіях такого масштабу, правоохоронці перекрили найближчий до ялинки вихід із метро. Також були перекриті й кілька сусідніх вулиць, через що центр Києва намертво встав у святковий вечір.
На церемонію відкриття багато хто прийшов з дітьми. Всім охочим роздавали прапорці України, і люди із задоволенням брали український стяг. Молодий хлопець, який мав необережність пройтися у натовпі з оберемком прапорців для друзів, тільки й встигав відмахуватися: «Та не роздаю я!»
«Ну давайте що-небудь вже молодіжне», - вигукнула із натовпу жінка років 30-ти. Але старші люди тільки невдоволено глянули у її бік. Усіх примирила весела мелодія із мультфільму «Ну, постривай». А коли зазвучав неофіційний гімн Києва, то тут уже всі дружно почали підспівувати. А хтось навіть підтанцьовувати.
Ще більше натовп пожвавилася, коли на сцені з'явився сучасний балет. Дівчата у костюмах, схожих на наряд фінського Йолопуккі, «запалювали» сучасні ритми. Тим часом, не дивлячись на те, що на годиннику вже було майже пів на шосту, ялинку ніхто не поспішав запалювати.
Після «фінських красунь» на сцені розігралася справжня звукова хурделиця. Всупереч повному штилю на Майдані, із колонок завив зимовий вітер. Під ці звуки і вийшов на сцену вертеп. Все це дійство транслювалося на великому екрані біля сцени і на гігантському, що на будинку профспілок.
«Ось ялинку запалять – і підемо», - відмахувалися матусі.
«Як завжди напередодні свят ми збираємося на цьому Майдані і разом запалюємо ялинку. І це свято завжди чекають, перш за все, діти. І коли ми з вами це робимо, ми даємо надію всій країні, що країна йде вперед, - зазначив Президент у своїй святковій промові. - Сьогодні вся країна святкує день святого Миколая Чудотворця. Нехай буде так, щоб у це свято сталося диво. Щоб хворі відчули полегшення, всі, кому тяжко живеться, зрозуміли, що будуть кращі часи».
Варто зазначити, що новорічну ілюмінацію завчасно вимкнули. У той момент, коли телеведучий оголосив момент істини, щось на кшталт «раз-два-три, ялинонько, гори!», сталася заминка. З півхвилини нічого не відбувалося. Хтось у натовпі пожартував: «Обленерго не дало добро!»
У цей момент Президент підійшов до дзвона, підвішеного в арці перед ялинкою, кілька разів ударив у нього, і весь Майдан залився незліченною кількістю вогнів. З боків площі засвітилися монументальні світлодіодні фонтани, з дерев заструменів різнобарвний дощик. А сама ялинка, немов ракета у мить запуску, випустила яскравий стовп світла. Однак всупереч іронічним очікуванням, від землі не відірвалася. Тільки десятки ромбовидних екранів зарясніли українськими прапорами. Як запевнив Янукович, ялинка світитиметься аж до 19 січня – свята Водохреща.
ForUm розпитав глядачів про те, чи сподобалася їм церемонія відкриття та сама ялинка.
«По правді кажучи, я не розумію, чому ялинку так жорстко критикують. Як на мене, так дуже гарна ялинка. На святі хочу послухати концерт, побачити Президента, а також святковий салют», - дивувалася пенсіонерка із Києва Галина Симак.
«Я щороку ходжу на церемонію запалювання ялинки. А цього року після того, як її висміяли, я тим більше не міг не прийти. Ось що значить сила піару. Нехай навіть чорного», - поділився студент Сергій Кравець.
«Мені не дуже сподобалася святкова програма. Я віддаю перевагу етнічним мотивам – вони завжди цікаві і органічні для слуху. А те, що ми зараз з вами почули, – застарілі форми естрадного псевдо-етно, це дуже неприємно. Сама ж ялинка дуже сподобалася. По-моєму, це цікаве постмодерністське рішення. Чому ми захоплюємося абстрактними картинами Пікассо, але у багнети сприймаємо будь-яке новаторство? Насправді свого часу багато геніальних ідей спочатку здавалися божевільними. Так, можливо, у ялинки дещо сувора форма, але її дуже пом'якшила арка, яка придала затишок обстановці. Нехай буде краще пластикова ялинка – більше живих збережеться», - переконувала кореспондента ForUm'у киянка Вікторія Русин.
До речі, як пояснив 19 грудня голова КМДА Олександр Попов, конусоподібна форма ялинки обумовлена технікою безпеки. Слідуючи нормам, якщо новорічне дерево вище за 25 м, його форма повинна бути тільки такою – для більшої стійкості.
«Новорічна ялинка на Майдані цього року найвища у Європі – 40 метрів. Вона виготовлена українським підприємством із вогнетривких матеріалів і прикрашена світловими гірляндами, загальна довжина яких становить 17 км 800 м. Крім того, на ялинці розвішені унікальні світлодіодні екрани, на яких будуть транслюватися різні сюжети. Зараз проводиться робота стосовно написання програми для цього», - розповів Попов.
Примітно, що завдяки скандалу навколо зовнішності головної ялинки країни, новорічне дерево-2013, можливо, буде живим.
За словами Попова, він уже розпорядився про те, щоб відповідні служби після свят винесли на громадське обговорення зовнішній вигляд майбутнього новорічного дерева.
«На основі запропонованих варіантів киянами буде проведений конкурс. Переможця нагородимо, - сказав він. - Або можливий ватиканський варіант – пожертвувати для Києва одну величезну ялинку».
Голова КМДА також зазначив, що вперше за 25 років у столиці встановлена штучна ялинка. Це дозволило зберегти 450 живих дерев.
За словами начальника ГУ культури Світлани Зоріної, термін придатності каркасу торішньої ялинки закінчився. У зв'язку з цим було прийняте рішення встановити штучну ялинку. Цьому посприяли і звернення різних екологічних організацій. Зоріна зазначила, що монтаж і демонтаж ялинки обійдеться місту у 450 тисяч гривень, саме ж новорічне дерево подароване місту спонсорами.
За її словами, для проведення новорічного свята на Майдані буде встановлена величезна сцена у вигляді футбольного м'яча.
А як повідомила начальник Головного управління внутрішньої політики Марина Хонда, святкова програма у Новорічну ніч триватиме до 02:00. У концерті візьмуть участь Руслана, ВВ, Скрябін, ТНМК.
«З метою організації свята вже видано розпорядження щодо продовження роботи транспортних служб: метро до 02:00, автобусів і маршруток до 04:30», - повідомила вона.
У той же час, за інформацією в.о. начальника Управління МНС Києва Андрія Куценка, з 31 грудня по 2 січня і з 7 по 9 січня робота МНС буде проводитися у посиленому режимі, кількість пожежної техніки буде збільшено до 40 одиниць, особовий склад збільшено на 200 осіб.
Тим часом
Говорить і показує... ялинка
Новорічна ялинка у режимі он-лайн коментувала церемонію запалювання себе. Нагадаємо, невідомі жартівники від імені ялинки завели мікроблог в одній із соціальних мереж.
Ось що ялинка пише про нещодавнє свято (орфографія збережена).
«Привет друзья! Как вас много на Майдане собралось. Спасибо что пришли. Пока вас развлекают танцами, я готовлюсь к речи первых лиц».
«Волнуюсь, но депрессии уже нет. Да вроде и не было... так, немного расстроена была, а теперь все отлично. Столько внимания».
«Организаторы не подготовились. Сначала была песня «Дважды два четыре», теперь «От улыбки хмурый день светлей». Это же не 1-е сентября!»
Вже після запалювання у мережі з'явився запис:
«Ось вона я! Ось вона я увімкнулася; Як вам мої смужки?)))»
І на завершення:
«От і все відкриття? Пару українських народних пісень, промова Президента, і тиша? »
«Дороги відкриті. Автомобілів мало. Людей на Майдані майже немає. Буду сама себе розважати своєю смугастістю!»
«А давайте влаштуємо флешмоб. Тільки треба багато людей. Ви візьметеся за руки і почнете водити хоровод навколо мене. Правда, паркан заважає, ех:(»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом