Потенціал української ГТС не викликає сумнівів у Європі, проте на її модернізацію ЄС не виділив ще жодного цента, тому «Нафтогаз України» почав модернізацію самостійно. Про це в ефірі «5 каналу» заявив заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.
«Потенціал цієї унікальної системи і за технічними можливостями і за параметрами її надійності, її стабільності у роботі сумнівів не викликає. Про це говорять всі країни Європи, які отримують транзитом російський газ. Але для того, щоб утримувати її сьогодні у тому стані, якого вимагають світові стандарти, з усією економікою, з усім ККД, туди треба вливати відповідні кошти. НАК приступив до модернізації за рахунок своїх коштів. Паралельно з цим, починаючи з 2009 року і сьогодні, можу відкрито сказати: ми не отримали ще жодного цента на модернізацію», - заявив він.
Чупрун зазначив, що для збереження унікальної української ГТС потрібно забезпечити гарантовані обсяги прокачування газу, а це краще зробити на тристоронній основі: Росія - як постачальник, Україна - як транзитер, Європа - як споживач.
«Національне надбання України - ГТС - треба зберегти, тобто завантажити гарантовано. Гарантії мають бути отримані і від власника енергоресурсів, тобто від Росії, і від споживача енергоресурсів, тобто Європи. І ми будемо готові повністю виконати свої зобов'язання, але з гарантією. Всіма силами. З усією відповідальністю, виважено і усвідомлено. Треба знаходити будь-які шляхи, щоб не перетворити нашу ГТС на брухт», - зазначив Чупрун.
Разом з цим він зазначив, що будівництво газопроводу «Південний потік» - це пряма загроза для української ГТС.
«Подія, що сталася за межами нашої країни, це відкриття підземного сховища газу у Сербії. На ньому був присутній пан Міллер, голова «Газпрому». Тут прозвучала відверто конкретна фраза про те, що «Південний потік» буде існувати. Я вам скажу - це найсерйозніший дзвінок для України, якщо хочете - це пряма загроза ГТС України », - зауважив Чупрун.
Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович заявляє, що Енергетичне співтовариство порушує свої зобов'язання перед Україною.
Глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Європейський союз готовий надати Україні фінансову підтримку у модернізації газотранспортної системи.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом