Екіпаж промислового судна «Спарта», затертого льодами біля берегів Антарктиди, своїми силами заклав пробоїну в трюмі і завершив з нього відкачування води, частина евакуйованих раніше моряків зі шлюпок повернулася на траулер, повідомив у суботу генеральний директор Владивостоцької компанії «Антей» Андрій Поломарь.

Траулер «Спарта» (порт приписки Радянська Гавань Хабаровського краю), що належить компанії «Антей» з Владивостока, пізно ввечері у четвер був блокований льодами і отримав пробоїну 40 на 60 сантиметрів нижче ватерлінії в районі промислу в південно-східній частині моря Росса. У трюм проникла забортна вода, судно отримало крен в 13%.

У складі екіпажу 32 людини - 15 росіян, науковий спостерігач з України і 16 громадян Індонезії. Частина з них (включаючи спостерігачів) пересіла на рятувальні плоти, які поки знаходяться під бортом, інші борються за живучість судна, передає РІА «Новости».

«Пробоїну нижче ватерлінії закладено, воду відкачано, всі судові механізми працюють справно. Ситуація на судні стабілізувалася», - розповів співрозмовник агентства.

«Тим часом до «Спарти» продовжує йти новозеландське судно, яке зараз знаходиться за 150 миль. Очікується, що воно може підійти до аварійного траулера протягом доби. У суботу ввечері до траулера повинен прямувати корейський криголам, який зараз стоїть у Новій Зеландії. Йому належить вивести траулер з льодового полону», - зазначив співрозмовник.

Він уточнив, що на судні достатній запас палива, прісної води і продуктів харчування.

У п'ятницю літак США під час повітряного моніторингу місця лиха провів аерофотозйомку. По фото фахівці зараз прокладають маршрут через льоди для суден, що йдуть на виручку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1421