Адміністрація аеропорту «Київ» днями влаштувала оглядини міжнародного терміналу, що будується на вул. Медова, 5. Як пояснив гендиректор підприємства Олександр Нестеренко, мета заходу - показати концепцію нових «повітряних воріт», щоб у разі виявлених недоробок і зауважень у них був час на їх усунення. За планом здачу об'єкту призначено на кінець квітня - початок травня. До цього часу будівельники повинні впоратися з внутрішнім і зовнішнім обробленням, а також встановити необхідне обладнання.
ForUm приєднався до екскурсії, і оцінив, на якому етапі сьогодні будівництво нового терміналу.
![](http://for-ua.com/files/2011_w50/IMG_0193.JPG)
«У 2010 році аеропорт «Київ» завершив реконструкцію злітно-посадкової смуги, що дозволило приймати середньогабаритні повітряні судна типу В-737, А320 - заявив Нестеренко. - 5 травня поточного року почалося будівництво нового терміналу, площею 14 тис кв.м, з привокзальною площею і паркінгом на 300 машиномісць, офісними будівлями. На сьогоднішній день роботи виконані на 80%. Їх вартість, включаючи обладнання, - 375 млн грн; на даний момент уже витрачено 128 млн».
За розмірами приміщення терміналу нагадує недобудований гіпермаркет. Величезний зал без будь-яких перегородок. До зведення стін між різними зонами лише готуються: встановлюють металеві профілі, на які в майбутньому прикріплять основний елемент внутрішньої обробки будівлі - гіпсокартон. Поки ж місце видачі багажу відрізнити від, скажімо, зони паспортного контролю візуально можна тільки по намальованих на підлозі лініях.
За словами Нестеренка, роботи фінансують з трьох джерел: за рахунок держбюджету (будується злітна смуга), за рахунок приватного інвестора (зводиться термінал), за кошти міста (проектні роботи).
«З 14 тис кв м площі терміналу 2 тис кв м займають: чотири ресторани, п'ять барів, три магазини «дьюті фрі», дві кімнати матері і дитини, авіакаси, пункти прокату автомобілів, аптечний кіоск, відділення банку і т.д. На третьому поверсі розмістяться офіси, на решті території: зали реєстрації та прибуття (1-й поверх), зал очікування (2-й поверх) і т.д., - говорить Нестеренко. - Біля будівлі терміналу буде обладнано перон для розміщення 14 літаків типу Боїнг 737 і Аеробус 320. Введення в експлуатацію нового терміналу заплановано на квітень 2012 року».
Гендиректор аеропорту також зазначив, що за 300 м від споруджуваного терміналу для обслуговування приватних літаків побудують окремий двоповерховий термінал площею 2,5 тис. кв.м, з окремим пероном. До нового терміналу також планують побудувати автодорогу, яка з'єднає аеропорт і Червонозоряний проспект.
«Міжнародний термінал зможе приймати 520 пасажирів за годину або 3 літаки типу Боїнг, - додав Нестеренко. - Що стосується старого терміналу, після Євро-2012 його реконструюють, а потім використовуватимуть для внутрішніх рейсів. Розрахунковий кошторис - 90 млн грн».
До речі, навколо майбутнього терміналу роботи поки що більше, ніж усередині будівлі. Якщо стояти обличчям до старого терміналу, то новобудова буде зліва, на вул. Медова, 5. Однак потрапити за вказаною адресою не так вже й просто - до неї ведуть лише розбиті ґрунтові дороги, залиті калюжами. Точніше було б їх назвати земляними траншеями.
Прямо під стінами новобудови працівники прокладають у величезному котловані комунікації. За їхніми словами, затримок із зарплатами немає. На складність робіт теж не скаржаться.
Представник інвестора, який виграв тендер на будівництво нового терміналу, розповів, що частка їхніх капіталовкладень складає 370 млн грн. Держава оплатила будівництво інженерних мереж і проектні роботи на суму 180 млн грн. З них 60 млн грн уже освоєно. Він також прокоментував земельний скандал, який нещодавно розгорівся навколо ділянки, на якій будується термінал.
«Наша компанія отримала ділянку законно, у нас є відповідне рішення Київради про виділення нам 50 га землі на тривале користування, а також акт про землекористування, - запевнив інвестор. - При цьому проти нас немає жодної судової справи з цього питання».
Презентацію терміналу проводила зірка театру і кіно Ольга Сумська у формі стюардеси. Дівчата модельної зовнішності тим часом пригощали гостей фруктами і канапе. Гостям також продемонстрували імпровізовану зону майбутнього «дьюті фрі». У передбачуваній зоні безмитної торгівлі презентували товар, який там продаватиметься.
На завершення екскурсії гостям запропонували прокататися літаком над Києвом. Політ над столицею тривав близько години. Однак помилуватися вечірнім містом з ілюмінатора не вдалося - надто густим був туман.
Залишаючи аеропорт «Київ», я глянув на старий термінал. Він мені нагадав стандартний автовокзал районного центру, що ніяк не в'яжеться з образом міжнародного аеропорту, який під час Євро-2012 візьме тисячі вболівальників з Європи. Проте сподіваємося, що з введенням нового терміналу столиця отримає «повітряні ворота», за які не доведеться червоніти перед іноземними гостями.
Фото Віктора Ковальчука
Сергій Одаренко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом