2011-й став переломним у відносинах влади і бізнесу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу заявив глава Державної податкової служби (ДПСУ) Олександр Клименко.
«Цей рік став позитивним і переломним у ставленні влади та бізнесу», - зокрема, сказав він і додав: «Ми маємо перший рік дії Податкового кодексу. Більше того, цього року було вирішене болюче питання, яке викликало багато дискусій, а саме – спрощена система».
«Я бачу, що цей рік став переломним, тому що вдалося ввести Податковий кодекс, і ті основи, відносини і дискусії влади і бізнесу принесли свої результати», - підкреслив головний податківець.
Крім того, говорячи про результати роботи ДПСУ, що минає, Клименко зазначив, що вдалося почати боротьбу з тіньовою економікою. «Дуже жорстко поставили питання боротьби з тіньовою економікою. І все це нам вдалося», - заявив Клименко і додав, що, виконуючи вимоги Президента і прем'єр-міністра, Податковій службі вдалося наповнити державний і місцеві бюджети.
Нагадаємо, з 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)».
Як повідомляв ForUm, 20 жовтня Верховна Рада України внесла зміни у Податковий кодекс України та деякі інші законодавчі акти України щодо спрощеної системи оподаткування. Закон, зокрема, передбачає поділ «спрощенців» на чотири категорії.
До першої відносяться підприємці з оборотом до 150 тис. грн, які не використовують найманих працівників. Для них єдиний податок передбачений від 10 до 100 грн на місяць. У другу групу ввійшли підприємці, які працюють з оборотом до 1 млн грн при десяти працівниках. Для них податок складе від 20 до 200 грн.
До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці з розміром доходу, який не перевищує 3 млн грн, і кількістю найманих працівників до 20. Податок для таких підприємців складе 3% від доходу при сплаті ПДВ і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку.
Четверта група - підприємці або юридичні особи з оборотом до 5 млн грн при 50 найманих працівниках. Вони будуть платити податок на рівні 3% або 5%.
Крім того, 14 розділ Податкового кодексу повернув норму, згідно з якою підприємствам дозволяється відносити до валових витрат придбання товарів і послуг у підприємців-спрощенців.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом