Міжнародна організація Світовий економічний форум визнала Гонконг найрозвиненішим світовим ринком, вперше обійшовши у рейтингу США і Великобританію.

Згідно зі звітом СЕФ, США опустилися на друге місце через побоювання, пов'язані з фінансовою стабільністю країни, передає «ВВС».

Коефіцієнт фінансової стійкості ВЕФ оцінює фінансові системи 60 країн.

Росія у цьому списку посіла 39 місце, випередивши такі держави, як Мексика (номер 41), Туреччина (43), Угорщина (47). Аргентина (53) та Україна (54). При цьому російський ринок, за оцінками ВЕФ, відстає від таких країн, як Китай (19), Ізраїль (26), Бразилія (30), Польща (33) і Панама (37).

Виконавчий директор Світового економічного форуму Кевін Стейнберг зазначив, що вперше за історію звітів СЕФ ні США, ні Великобританія не опинилися на чолі списку.

У звіті говориться, що підвищенням свого статусу Гонконг зобов'язаний не банківській сфері, а таким послугам, як первинне розміщення акцій (IPO) і страхування.

Рейтинг, який був вперше складений у 2008 році, враховує ефективність і обсяг банківської діяльності, а також інші фінансові послуги, сприятливість ведення бізнесу та фінансову стабільність.

«Зрозуміло, що західні фінансові центри зосереджені на вирішенні нагальних проблем, але цей звіт повинен послужити для них попередженням про те, що їхнє довгострокове лідерство може опинитися під загрозою», - заявив Стейнберг.

Гонконг піднявся у рейтингу з четвертого місця на перше завдяки суворим заходам, які були прийняті у фінансовій сфері США і Великобританії на тлі світової фінансової кризи.

Сінгапур став четвертим, а першу десятку найрозвиненіших фінансових ринків закривають Австралія, Канада, Нідерланди, Японія, Швейцарія та Норвегія.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

553