Україна у січні-листопаді 2011 року імпортувала нафтопродукти на суму $ 4,8 млрд, повідомив начальник відділу Міненерговугілля Вадим Запорожченко під час 7-ї щорічної конференції «Ринок нафтопродуктів України: структура, тенденції, маркетинг, технології» в Києві у понеділок, передає «Інтерфакс -Україна».

За його словами, значно зріс імпорт дизельного палива, 90% якого надходить з країн Митного союзу.

За словами Запорожченка, Міненерговугілля стурбоване зростанням імпорту готових нафтопродуктів і падінням нафтопереробки всередині країни.

«Це все негативно впливає на платіжний баланс, на інфляцію... Можна і на $ 10 млрд ввезти, але де їх взяти всередині країни?», - сказав він.

За даними директора Українського об'єднання з переробки нафти «Укрнафтохімпереробка» Михайла Міндреску, імпорт дизельного палива до України у січні-листопаді 2011 року зріс на 41%, тоді як бензину - трохи скоротився.

Як повідомлялося, у січні-вересні 2011 року українські НПЗ і ГПЗ знизили переробку нафтової сировини на 18,6% (на 1 млн 551,5 тис. тонн) - до 6 млн 791,6 тис. тонн. При цьому у вересні поточного року НПЗ і ГПЗ країни скоротили переробку сировини на 38,1% (на 402 тис. тонн) порівняно з вереснем 2010 року - до 652,2 тис. тонн.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 6 вересня поточного року провела слухання в рамках спеціального розслідування щодо імпорту в Україну окремих видів нафтопродуктів. Пізніше країна продовжила спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів у країну на 60 днів (до 21 грудня 2011 року).

Спецрозслідування щодо імпорту окремих видів нафтопродуктів незалежно від країни походження розпочато у кінці січня 2011 року. При цьому Міністерство енергетики та вугільної промисловості підтримало ініціативу про введення мит на бензини EUR130/тонна, на дизпаливо - EUR80/тонна.

З боку учасників ринку введення мит підтримують українські НПЗ, які заявляють, що отримують сировину значно дорожчу, ніж НПЗ країн Митного союзу, зокрема, Білорусі. Проти мит виступають великі мережі АЗС, переважно які імпортують паливо. Вони вважають, що мита монополізують ринок нафтопродуктів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

618