Зміна індексу споживчих цін (ІСЦ) у листопаді склала 0.1% порівняно з 0.3% у листопаді минулого року. У річному вимірі споживча інфляція знизилася до 5.2%, повідомили ForUm'у у прес-службі НБУ.
Істотний вплив на зміну ІСЦ у листопаді мали фактори пропозиції. Зростання небазового ІСЦ у річному вимірі сповільнилося до 2.7%.
Нехарактерне для цього сезону здешевлення окремих продовольчих товарів продовжувало стримувати зростання ІСЦ. Надлишок внутрішньої пропозиції на продуктових ринках в умовах високого врожаю і сприятливих для зберігання продукції погодних умов зумовило зниження цін на овочі та фрукти (-1.3% і -2.5% відповідно). Продовжилася тенденція до зниження цін на крупи і борошно.
Падіння цін на цукор та скраплений газ третій місяць поспіль зумовило зниження компонента «адміністративні ціни» в листопаді на 0.7%.
Крім того, продовжилося сезонне зростання цін на групу товарів «Молоко, сир та яйця».
Зниження в попередні місяці цін на нафту на світових ринках сприяло здешевленню палива на 0.1% за місяць.
Значно уповільнилися темпи зростання базового ІСЦ - до 0.3% у листопаді після 0.6% у попередньому місяці. У річному вимірі базова інфляція продовжує сповільнюватися до 7.3%.
Вузький базовий ІСЦ зріс на 0.3% за рахунок впливу зростання цін в країнах - торговельних партнерах.
Відновлення зростання індексу цін виробників (на 0.6% у листопаді в порівнянні зі зниженням на 1.8% у жовтні) пов'язане з підвищенням цін у сфері виробництва і розподілу електроенергії, газу та води на 7%. Це, у свою чергу, зумовило підвищення річних темпів зростання ІЦВ до 17.3%. Зменшення цін на 1.3% на продукцію переробної промисловості стримувало зростання ІЦВ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом