Влада Польщі підтримує зміну установчих документів Європейського Cоюзу для порятунку від розвалу єврозони, у яку входять 17 держав ЄС. Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск вчора на прес-конференції.
«Наша держава, так само як і інші європейські держави, залежить від того, що буде з зоною євро. Тому Польща докладе зусиль для порятунку спільної валюти», - сказав Туск.
За словами Туска, він обговорив питання реформування Євросоюзу по телефону з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, зауваживши, що відповідні рішення повинні бути прийняті на найближчому засіданні Ради ЄС на початку грудня. «Рішення або їх відсутність можуть визначити майбутнє континенту. Немає часу далі зволікати», - сказав він, повідомляє «УНІАН».
Польський прем'єр повідомив, що влада Польщі підтримує посилення Єврокомісії та Центрального банку, висловивши думку, що «демократичний контроль» над ними може здійснювати Європейський парламент.
За словами Туска, держави Євросоюзу, які не входять у єврозону, також повинні брати участь у засіданнях держав єврозони, але без права голосу.
Як сказав Туск, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський консультувався з ним щодо основних моментів свого виступу у Німеччині у понеділок, зауваживши, що «основні тези стали результатом багатомісячної роботи цілого уряду і польського президентства у ЄС» (Польща головує у Євросоюзі у другій половині 2011 року. - Ред.).
Як додав Туск, він обговорював виступ Сікорського з президентом Польщі Броніславом Коморовським, який, за його словами, не сприйняв його негативно.
За словами прем'єра, дискусія про міжнародну політику Польщі, якої домагається опозиція, відбудеться у сеймі 15 грудня.
Як повідомляв ForUm, Німеччина і Франція різко активізували спільні дії з пошуку виходу із кризи. Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що у понеділок зустрінеться з Меркель, щоб оголосити спільний план кроків для забезпечення майбутнього Європи.
Зокрема, йдеться про новий договір Євросоюзу накладати жорстку фінансову дисципліну і велику інтеграцію країн-членів.
Нагадаємо також, що найбільша опозиційна польська партія «Право і справедливість» заявила, що реалізація низки виголошених Сікорським у Берліні 28 листопада тез призведе до обмеження суверенітету Польщі, а створення федерації на базі ЄС суперечить польській Конституції. Опозиційні політики мають намір домагатися надзвичайного засідання сейму і відставки Сікорського.
Про необхідність реформування Євросоюзу на початку листопада заявила Меркель.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом