Завдяки новому Податковому кодексу число загальнодержавних податків знижено на 11, місцевих зборів - на 9. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході ІІ Українського податкового форуму заявив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко.

Крім того, за його словами, в найближчі роки передбачається зниження ставок основних податків - податку на прибуток і податку на додану вартість.

Більше того, підкреслив Клименко, в новому Податковому кодексі малим підприємствам з оборотом до трьох мільйонів гривень взагалі оголошені податкові канікули - нульова ставка податку на прибуток.

Глава ДПСУ також зазначив, що податкові пільги перестали бути безсистемними. «Скажемо відверто, до прийняття Податкового кодексу питання податкових преференцій для тих чи інших класів платників чи галузей багато в чому залежало від лобістської активності представників цих класів або галузей», - сказав він і додав: «Сьогодні ж визначені стратегічні напрями, розвиток яких стимулюється за допомогою податкових пільг. Це освоєння інноваційних, у тому числі екологічно чистих технологій, і в цілому підтримка вітчизняного товаровиробника».

Клименко також додав, що чимало послаблень отримав аграрний сектор і такі високо-технологічні сфери, як авіабудування, суднобудування.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва)».

Як повідомляв ForUm, 20 жовтня Верховна Рада Україна внесла зміни в Податковий кодекс України та деякі інші законодавчі акти України щодо спрощеної системи оподаткування. Закон, зокрема, передбачає поділ «спрощенців» на чотири категорії.

До першої відносяться підприємці з оборотом до 150 тис. грн, які не використовують найманих працівників. Для них єдиний податок передбачений від 10 до 100 грн на місяць. До другої групи увійшли підприємці, які працюють з оборотом до 1 млн грн при десяти працівниках. Для них податок складе від 20 до 200 грн.

До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці з розміром доходу, який не перевищує 3 млн грн, і кількістю найманих працівників до 20. Податок для таких підприємців складе 3% від доходу при сплаті ПДВ і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку.

Четверта група - підприємці або юридичні особи з оборотом до 5 млн грн при 50 найманих працівниках. Вони платитимуть податок на рівні 3% або 5%.

Крім того, 14 розділ Податкового кодексу повернув норму, згідно з якою підприємствам дозволяється відносити до валових витрат придбання товарів і послуг у підприємців-спрощенців.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

452