В Україні останнім часом багато зроблено для того, щоб податки стали стимулом ділової активності і остаточно втратили ореол репресивно-каральної системи. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в ході ІІ Українського Податкового Форуму повідомив голова Державної податкової служби України Олександр Клименко.
«Тепер податки покликані підвищити привабливість нашої країни, як майданчика для ведення бізнесу. Ключових факторів, що впливають на інвестиційну привабливість, два - це стабільне та прозоре податкове законодавство, а також чітка грамотна і зважена політика тих, хто втілює його в життя», - зазначив він.
На думку Клименка, на сьогоднішній день можна впевнено говорити, що стосовно обох напрямків є кардинальні позитивні зміни. «Нещодавно ми відзначили першу річницю прийняття Податкового кодексу, який був затверджений 18 листопада 2010 року. Цей нормативний акт - серйозний крок уперед для України. Зараз удосконалення кодексу триває, але в порівнянні зі старими податковими законами у цього документарного зводу є низка переваг», - заявив глава ДПС.
За його словами, з нього були вилучені норми з неоднозначним трактуванням, а також норми, що суперечили один одному. «Створено систему єдиних правил. Замість 25 законів і півсотні нормативних актів введений один систематизований документ, розроблений за стандартами Євросоюзу. Так одразу були закладені механізми, що захищають платників від свавілля контрольних органів і зміни політичної кон'юнктури. Це, зокрема, норми, що стосуються адаптаційного періоду у разі зміни ставки того чи іншого податку або способу його адміністрування», - сказав він.
Клименко зазначив, що таким чином податківці самі поставили собі обмеження. «Ми можемо змінювати ті чи інші правила не пізніше ніж за півроку до того, як вони набудуть чинності. Повноваження податкових органів не можуть бути розширені більш ніж є зараз. Ми працюватимемо виключно в рамках чинного законодавства, щоб уникнути загрози фіскального тиску на економіку», - підсумував він.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом