Темпи економічного зростання у жовтні залишалися на високому рівні. Про це йдеться в аналітичній записці Національного банку України, повідомили ForUm'у в прес-службі НБУ.
Приріст індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) прискорився до 11,4% у річному вимірі, 6 в. п. з яких (52,6%) було забезпечено зростанням виробництва сільського господарства, зазначається в повідомленні.

У НБУ наголосили, що основним чинником зростання сільськогосподарського виробництва (на 16,6% за 10 місяців порівняно з відповідним періодом минулого року) був високий урожай продукції рослинництва, зокрема зернових культур. Станом на 1 листопада було зібрано 50.5 т зерна, що на 29,9% вище, ніж на аналогічну дату минулого року.

На тлі постійного збільшення вкладу сільського господарства у приріст ІВБГ останні три місяці спостерігалася чітка тенденція до зменшення частки промислового виробництва, йдеться в аналітичній записці.

За інформацією Нацбанку, зниження зовнішнього попиту спричинило уповільнення зростання саме експортоорієнтованих галузей промисловості. Найбільше уповільнення зростання виробництва відбулося в металургії (з 7% у вересні в річному вимірі до 5,3% у жовтні), машинобудуванні (з 16,4% до 13,1%) і хімічній та нафтохімічній промисловості (з 9,4% до 2,8%). Як наслідок, зростання промислового виробництва у жовтні сповільнилося до 4,7% у річному вираженні з 6,4% у вересні.

Істотне нарощування кумулятивних темпів зростання виробництва сільського господарства сприяло збереженню високих темпів зростання ВВП. За оцінками НБУ, приріст ВВП за 10 місяців перевищував 5% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Повний текст аналітичної записки розміщено на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

601