Президент України Віктор Янукович заявив, що євроінтеграції України заважає її минуле. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив на спільній з польським президентом Броніславом Коморовським прес-конференції.

«У нас є багато спільних поглядів на події в Україні. І таким шляхом далі йтиме Україна. Ми добре розуміємо, що до України зараз пильна увага. Під час польського головування ми наблизилися впритул до підписання двох угод щодо вільної торгівлі і про асоціацію», - зокрема, сказав він.

«Ми проходимо непростий шлях, і на цьому шляху, безумовно, є перешкоди. Їх можна розділити на дві частини: сучасні проблеми та проблеми, що залишилися нам у спадок не тільки з минулих років незалежності, а ще з радянських часів», - зазначив Янукович і додав: «До застарілих проблем належить недосконалість українського законодавства. Багато в чому нам вдається змінити це законодавство, але в той же час залишається багато проблем». Зокрема, за його словами, до таких проблем відноситься застарілий Кримінально-процесуальний кодекс. Глава держави пообіцяв, що незабаром новий проект КПК буде розглянуто в парламенті, і в ньому будуть враховані зауваження Ради Європи. «Незабаром ми отримаємо висновки Ради Європи щодо Кримінально-процесуального кодексу, які враховуватимемо при розгляді його в парламенті», - сказав він.

Крім того, серед проблем, що перешкоджають євроінтеграції України, Янукович назвав корупцію, дотримання прав людини. «Ми всі це добре розуміємо, і працюємо над цими питаннями», - підсумував Глава держави.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що на сьогоднішній день в Угоді про асоціацію з ЄС залишається неузгодженим лише пункт про надання Україні перспективи членства.

Як повідомляв ForUm, 8 листопада Президент України Віктор Янукович заявив, що найближчим часом парламент зможе розглянути й прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс. 1 листопада голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін повідомив, що кодекс переданий на експертизу до Ради Європи.

Дмитро Хилюк,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

614