Економіка

Ставки податків для «ринковиків» залишаться без змін

Прийняті зміни до Податкового кодексу, які набудуть чинності 1 січня 2012 року, нададуть можливість і далі успішно працювати підприємцям, які здійснюють діяльність на фіксованому податку. Як повідомили ForUm'у у прес-службі Державної податкової служби України, використовувати «спрощенку» зможе переважна більшість самозайнятих осіб, які здійснюють продаж на ринках, надають побутові послуги населенню і мають доходи до 150 тис. грн., при цьому не використовують найманих робітників .

«Ставка податку для них не змінилася і складе від 1% до 10% мінімальної заробітної плати - тобто 10-100 грн. Такі платники можуть здійснювати діяльність без застосування реєстратора розрахункових операцій, звільняються від сплати податку за 1 місяць (відпуск) та за період хвороби», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ДПСУ продовжила діючий на сьогодні мораторій на фактичні перевірки малого бізнесу у зв'язку з необхідністю адаптації підприємців до нововведень у законодавстві про спрощену систему оподаткування.

Як повідомляв ForUm, 20 жовтня Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування. Закон, зокрема, передбачає поділ «спрощенців» на чотири категорії.

До першої відносяться підприємці з оборотом до 150 тис. грн, які не використовують найманих працівників. Для них єдиний податок передбачений від 10 до 100 грн на місяць. У другу групу увійшли підприємці, які працюють з оборотом до 1 млн грн при десяти працівниках. Для них податок складе від 20 до 200 грн.

До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці з розміром доходу, який не перевищує 3 млн грн, і кількістю найманих працівників до 20. Податок для таких підприємців складе 3% від доходу при сплаті ПДВ і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку.

Четверта група - підприємці або юридичні особи з оборотом до 5 млн грн при 50 найманих працівниках. Вони будуть платити податок на рівні 3% або 5%.

Крім того, 14 розділ Податкового кодексу повернув норму, згідно з якою підприємствам дозволяється відносити до валових витрат придбання товарів і послуг у підприємців-спрощенців.