Діалог бізнесу і влади - необхідна умова для розвитку будь-якої держави, що підтверджується історією України і світу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив віце-президент АППУ Олександр Шлапак під час підсумкової міжнародної конференції «Методи громадського впливу на органи державної влади з метою захисту інтересів платників податків».

«Як тільки адміністративні підходи замінюються подібним діалогом, країна починає реально розвиватися, особливо це помітно в кризові періоди», - зазначив він.

Віце-президент АППУ навів як приклад успішного діалогу ситуацію в українській металургії у 1998 році.

«Тоді ми майже поставили хрест на нашій металургії, але конструктивний діалог бізнесу і влади дозволив прийти до відомого податкового експерименту в галузі, який незабаром поставив її на ноги», - розповів він.

Попутно Шлапак нагадав і про банківську кризу 2004 року, що існувала поряд з політичною. Запобігти розвитку її наслідків знову допоміг діалог бізнесу і влади.

«Сьогодні ми маємо два основні напрямки прогресу податкового законодавства: регулювання в галузі регуляторної політики і законодавчо у сфері підприємницької діяльності», - сказав Шлапак.

Віце-президент АППУ також зазначив, що є й тривожні настрої: поряд із заявами влади про політику дерегуляції бізнесу реальна ситуація погіршується, ліквідовано Держкомпідприємництва, як і раніше фіксуються порушення законодавства про підприємницьку діяльність. Тому, Асоціація платників податків закликала до повернення до діалогу між владою та підприємцями.

«Ми ставимо питання про механізми ефективного впливу бізнесу на владу», - підкреслив Шлапак.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507