Білий дім відповів на заяви російського керівництва про заходи протидії ПРО повтором раніше озвучених тез: плани створення протиракетної системи не змінюються, але Вашингтон, як і раніше, готовий до співпраці з Росією.

Жоден чиновник із вищого керівництва США не прокоментував особисто виступ російської сторони, із заявами виступили лише офіційні представники профільних відомств: ради національної безпеки при президенті США, держдепартаменту і Пентагону, передає РІА «Новости».

Залишилася загадкою і суть чергових заяв про подальшу співпрацю: ніхто із офіційних осіб так і не прояснив, у чому США бачать це співробітництво і мають намір тепер, після рішучого попередження російського президента Дмитра Медведєва, запропонувати такий його новий формат, який би влаштовував Росію.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Росії Дмитро Медведєв у зв'язку із ситуацією навколо системи ПРО у Європі доручив Міноборони ввести у бойовий склад радіолокаційну станцію системи попередження про ракетний напад у Калінінграді.

Система ПРО країн НАТО, яка розгортається у Європі, повинна почати функціонувати у 2012 році, а повністю роботи щодо її створення будуть завершені до 2018 року. США стверджують, що ця система, елементи якої будуть встановлені у Туреччині, Румунії, Польщі, Чехії, Іспанії та інших країнах, призначена для захисту від ракетної загрози з боку Ірану і КНДР. Росія, однак, вважає загрозою своєї безпеки близькість цієї системи до російських кордонів.

У жовтні 2011 року майбутній посол США у Росії Майкл Макфол заявив, що у переговорах з питання європейської ПРО між Росією і США виникли розбіжності. У середині листопада на цю тему висловився глава МЗС Росії Сергій Лавров, за словами якого, США не в змозі гарантувати, що ця система ПРО не буде використовуватися проти Росії, і відсутність таких гарантій Росію не влаштовує.

21 листопада екс-посол США в Україні Стівен Пайфер радив Україні якомога швидше прийняти рішення щодо своєї участі у загальноєвропейській системі протиракетної оборони НАТО.

Раніше як відповідь на розгортання ПРО у Європі Росія висловлювала намір розмістити у Калінінградській області та у Білорусі тактичні ракетні комплекси «Іскандер». Кілька днів тому з'явилася непідтверджена інформація, що ці комплекси також можуть бути розгорнуті у Краснодарському краї.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3164