Президент Росії Дмитро Медведєв у зв'язку із ситуацією навколо системи ПРО у Європі доручив Міноборони ввести у бойовий склад радіолокаційну станцію системи попередження про ракетний напад у Калінінграді. Про це він заявив, виступаючи зі зверненням в ефірі телеканалу «Росія 24» 23 листопада.

Крім того, військовим доручена розробка заходів, що забезпечують «руйнування інформаційних і керуючих засобів системи ПРО». Медведєв підкреслив, що ці заходи ефективні, адекватні та маловитратні. Також президент розпорядився «у першочерговому порядку посилити прикриття об'єктів стратегічних ядерних сил».

«Стратегічні балістичні ракети, які надходять на озброєння Ракетних військ стратегічного призначення і нашого Військово-морського флоту, будуть оснащуватися перспективними комплексами подолання ПРО і новими високоефективними бойовими блоками», - заявив Медведєв, повідомляє «Лента.ру».

«Якщо названих заходів буде недостатньо, РФ розмістить на заході і на півдні країни сучасні ударні системи озброєнь, що забезпечують вогняне ураження європейського компонента ПРО», - також зауважив президент.

Медведєв додав, що, незважаючи на складну ситуацію у переговорах Росії і США щодо європейської ПРО, країни ще мають шанс дійти компромісу. «У Росії є політична воля для досягнення необхідних домовленостей», - заявив президент, додавши: «Якщо партнери чесно і відповідально підійдуть до завдань врахування наших законних інтересів у сфері безпеки, то тоді, я впевнений, ми зможемо домовитися».

Система ПРО країн НАТО, яка розгортається у Європі, має почати функціонувати у 2012 році, а повністю роботи з її створення будуть завершені до 2018 року. США стверджують, що ця система, елементи якої будуть встановлені у Туреччині, Румунії, Польщі, Чехії, Іспанії та інших країнах, призначена для захисту від ракетної загрози з боку Ірану і КНДР. Росія, однак, вважає загрозою своєї безпеки близькість цієї системи до російських кордонів.

У жовтні 2011 року майбутній посол США у Росії Майкл Макфол заявив, що у переговорах з питання європейської ПРО між Росією і США виникли розбіжності. У середині листопада на цю тему висловився глава МЗС Росії Сергій Лавров, за словами якого, США не в змозі гарантувати, що ця система ПРО не буде використовуватися проти Росії, і відсутність таких гарантій Росію не влаштовує.

21 листопада екс-посол США в Україні Стівен Пайфер радив Україні якомога швидше прийняти рішення щодо своєї участі у загальноєвропейській системі протиракетної оборони НАТО.

Раніше як відповідь на розгортання ПРО у Європі Росія висловлювала намір розмістити у Калінінградській області та у Білорусі тактичні ракетні комплекси «Іскандер». Кілька днів тому з'явилася непідтверджена інформація, що ці комплекси також можуть бути розгорнуті у Краснодарському краї.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3563