Провідні країни світу бачать місію України у забезпеченні світового співтовариства продовольством. Про це в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр» заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
«Україна є великою промислово-аграрною країною. Хоча у структурі експорту аграрний сектор поки займає лише 16%, а у загальному ВВП він складає 7,2%, однак країни світу вважають, що у майбутньому Україна зможе стати однією із провідних аграрних держав світу», - зазначив прем'єр.
За його словами, якщо прорахувати потенціал галузі, то реально економіка України може посилити свої можливості і вийти на світові ринки на іншому, якісному рівні.
«Місія українського села тепер не тільки національна, а і світова. І уряд готовий підтримувати всі економічно вигідні ініціативи світових організацій щодо формування запасу продовольства, а також брати участь у спільних проектах щодо забезпечення продовольством країн, населення яких не має достатньо продовольства», - підкреслив він.
Про те, наскільки змінюється ставлення провідних країн світу до агропромислового комплексу України, за словами Азарова, переконливо свідчить, наприклад, такий факт: «Під час останнього раунду переговорів між Україною та Європейською комісією прийнято рішення про збільшення українських зернових експортних квот у ЄС з 20 тис . тонн до 2 млн тонн. Були досягнуті домовленості про експортні квоти для України щодо тваринницької продукції. Зокрема, з першого року дії зони вільної торгівлі в рамках ЄС Україна зможе вивозити 20 тис. тонн заморожених тушок курей і 16 тис. тонн обробленої продукції, 3 тис. тонн яєць і 3 тис. тонн продуктів їхньої переробки; 12 тис. тонн яловичини , 40 тис. тонн свинини. Українські експортери будуть мати також пільги при експорті цукру обсягом 30 тис. тонн, 27 тис. тонн меляси та цукрового сиропу, 50 тис. тонн овочів, 270 тис. тонн фруктів. На початку переговорів всього цього не було», - повідомив Азаров.
Нагадаємо, 20 жовтня Україна і Європейський Союз погодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію.
Україна та ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з 2008 року.
Зона вільної торгівлі повинна стати складовою частиною угоди про асоціацію, переговори про яку сторони почали у 2007 році.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом