Зростання попиту на метал у Китаї і на інших великих ринках, що розвиваються, збережеться на рівні 5-8% у середньостроковій перспективі (3-4 роки), що сприятливо вплине, насамперед, на вертикально інтегровані і диверсифіковані сталеві холдинги з більш низькими витратами. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у заявив директор аналітичної групи з європейської промисловості в компанії Fitch Ratings Рулоф Стенекамп на промисловому форумі в Індії (м. Бхубанешвар).

За його словами, дана обставина частково компенсує більш слабкий попит на розвинених ринках, особливо в Західній Європі і Північній Америці, і підтримає існуючі кредитні рейтинги в галузі.

У той же час на короткострокову перспективу, до кінця 2012 р., фундаментальні фактори попиту на метал залишаться під тиском непростих умов у світовій економіці, продовжив експерт. «Торік видиме споживання сталі в світі підвищилося на 10,1%, що багато в чому викликано завершенням циклічного відновлення ринку після кризи-2008. Але у 2012 р. темпи глобального зростання попиту знизяться приблизно до 3-4%», - уточнює він.

За його словами, прогнози роботи галузей, які є кінцевими споживачами сталі і що визначають попит на неї на розвинених ринках, говорять про слабкі перспективи найближчим часом. У будівельному і автомобільному секторах (і в цілому в обробній промисловості) у 2012 р. очікується збереження непростої ситуації - активність ще не відновиться до докризового рівня. «Більше того, - говорить аналітик, - проведення масштабних жорстких заходів на розвинених ринках і зростаюча стурбованість з приводу своєчасного рефінансування суверенного боргу в єврозоні посилюватимуть невизначеність і негативно вплинуть на попит і ціни на сталь, перш ніж настане відновлення (починаючи з 2013 р. і далі)».

За словами Стенекампа, відновлення реального попиту після кризи нерівномірне, розвинені ринки істотно відстають від зростання в країнах з економікою, що розвивається. Так, споживання в КНР сьогодні на 63% вище докризового рівня 2007 р., а в США і Європі - відповідно на 13% і 20% нижче.

Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

390